Cuma, Ağustos 19, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 88 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 88 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 88 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 88 Cevabı

Oyuncak arabalar hareketlerini tamamladıkları noktadan aynı güzergâhı izleyerek geri döndüğünde aşağıda verilen niceliklerden hangilerinde bir değişim gözlenir, hangilerinde gözlenmez? Kısaca açıklayınız. (Referans noktasını bitiş çizgisi olarak alınız.)

Konum vektörü:

Yer değiştirme vektörü:

Alınan toplam yol:

Sürat:

Hız büyüklüğü ve yönü :

Tabloda kırmızı yolu izleyen oyuncak arabanın başlangıç noktası, bitiş noktası ve yolu tamamlama süresi aynı kalmak koşuluyla çizgiler üzerinden giderek süratini azaltacak 2 farklı yol çiziniz. Çizdiğiniz iki yoldaki ortalama süratlerin farklı olmamasının sebebi sizce nedir? Açıklayınız.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 88 Cevabı 9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 88 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 88 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar