Cuma, Ağustos 19, 2022
Ana Sayfa9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 90 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 90 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 90 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 90 Cevabı

Başlangıç olarak A noktası alındığına göre yarışmacıların B, D ve F noktalarında iken konum vektörlerini çizerek gösteriniz.

Stadyumun boyutları yaklaşık olarak şekildeki gibi verilmektedir.
Burada |BC|= |EF| dir ve FB yayı ile CE yayı eş yarıçemberlerdir. π=3 alınız.) Yarışmacıların yarışma süresince yaptıkları hareket için aşağıdaki tabloyu doldurunuz.

Yarışmacılardan Ada ve Mehmet’in tam bir tur atıp tekrar A noktasına gelme durumları için süratlerini ve hızlarının büyüklüğünü hesaplayınız.

Alınan yol ile yapılan yer değiştirme değerleri her zaman farklı mıdır? Neden? Açıklayınız.

  • Cevap:
    9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 90 Cevabı 9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 90 Cevabı

9. Sınıf Fizik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları 90 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar