9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 427 Cevabı

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 427  Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 427  Cevabı

Aşağıdaki metni okuyarak soruları cevaplayınız (Alıntılanan metnin aslına sadık kalınmıştır.).
İki Gözüm Hasan-Âli;
Mektubunuzda bana bazı sualler yazıp zarfın içine koyduğunuzu bildiriyorsunuz. Hâlbuki zarftan böyle bir şey çıkmadı. Tabii olarak son günlerimiz biraz dalgınlık içinde geçiyor. Ben de bana verdiğiniz “Kiralık Konak” otelde unutuvermişim. Binaenaleyh benden onun iadesini beklemeyiniz. En iyisi otelden aratıp, doğrudan doğruya kitapçıya göndermektir. Tab esnasında ikinci tashihleri bana yollamak kâfidir. Ben düzeltir iade ederim. “Atatürk”e dair bir kitaba başladım. Bunun ne şekilde bir kitap olacağını bilmiyorum. Yalnız kalbimle yazıyorum. Zaten birtakım ilmi ve objektif hatta ideolojik metodlarla ondan bahsetmek ne mümkün! O, hiçbir çerçeveye sığar mı? Bizi vuran büyük elemin sadmesinde onu daha iyi anladığımı sanıyorum. Fakat bunu anlatabilecek miyim? Kalemi her tutuşumda gûya onun huzuruna çıkmışım gibi elim titriyor, yüreğim titriyor. Bazen başladığım yazıyı bir kenara bırakıp biraz daha beklemeyi düşünüyorum. Lâkin hep ondan bahsetmek, tekrar onun havasına girmek benim için dayanılmaz ihtiyaçtır. Onu düşünmek ve ondan bahsetmek haricinde her meşgaleyi yavan, faydasız, değmez buluyorum. Pek yakında sizi tekrar okumak ümidiyle, samimi muhabbetlerime inanmanızı dilerim.

1.) Yakup Kadrinin “Atatürk” kitabını yazarken gösterdiği tutum, onun yazar kimliği hakkında size ne düşündürmektedir? Düşüncelerinizi belirtiniz.

  • Cevap:
    9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 427 Cevabı

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 427  Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!