9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 457 Cevabı

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 457 Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 457 Cevabı

Aşağıdaki metni okuyarak soruları cevaplayınız.
25 Nisan 2020
Çok değil, daha bundan birkaç ay öncesinde biri bize, “Tüm insanlar, bir virüs nedeniyle evlerine kapanacak, o sıcak ilişkiler mesafelerle bölünecek.” dese bir film senaryosundan bahsettiğini düşünürdük. Ama ne yazık ki gerçek bu artık. Kendi güvenli sığınaklarımıza çekildik. Tüm o telaşelerimiz son buldu ve hiç olmadığı kadar boşluktayız. İnsan, bu boşlukta ister istemez kendi iç dünyasında bir gezintiye çıkıyor. Dış dünyada ve ilişkilerimizde yaşanan bu beklenmedik değişim, iç dünyamıza da yansıyor. İşte tam da bu durumda belki de hepimizin önlerine bir defter çekip bu yaşananları ve kendi iç dünyasındaki yansımalarını günlük olarak kaleme alması gerekiyor. Bilgi, bu virüsten güçlü ve ondan çok daha hızlı yayılıyor. Bu nedenle “Bu virüs, insanlığa ve bize neler öğretti? İnsanlığı nasıl değiştirdi?” sorularını, tarihin tanıkları olarak cevaplamak sorumluluğumuzdur. Bu tanıklığımızın kendi penceremizden yansımasını insanlık için not düşmenin vaktidir.
Komisyon
1.) Metinde “Tarihî olayla ilgili gelecek nesillere bilgi aktarılabilmesi ve olayın içi dünyamızdaki yansımalarını değerlendirmek için günlük tutmak gerekir.” ana düşüncesi ele alınmıştır. Bu ifadenin ana düşünce olarak belirlenmesinin nedenleri neler olabilir? Yazınız.

2. Metnin bir blogda yayımlandığı göz önünde bulundurulduğunda blogların günlüğe göre ana düşünceyi iletmedeki farklılıkları neler olabilir?

  • Cevap:
    9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 457 Cevabı 9. Sınıf Türk Dili Ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 457 Cevabı

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 457  Cevabı yazımıza ulaşmak için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Eğitim Baykuşu Türkiye’nin en yeni eğitim ve bilgi sitesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!