Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitimAile Okul Projesi Tüm İllerde Yapılacak

Aile Okul Projesi Tüm İllerde Yapılacak

Aile okul projesi tüm illerde yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yaptığı basın açıklamasında Aile Okul Projesinin tüm illerde yapılacağını duyurdu. İşte haberimizin detayları…

Aile Okul Projesi Tüm İllerde Yapılacak

Aile Okul Projesi tüm illerde yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yaptığı basın toplantısında Aile Okul Projesi hakkında önemli bilgilerde bulundu. Öğrenciler için eğitim ne kadar önemli ise, aileler içinde eğitim bir o kadar önemlidir.

Öğretmenlerimiz her zaman eğitim önce aile içinde başlar sonrasında okulda devam eder derler. Bu çok doğru bir tanımdır. Bu tanım doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Aile Okul Projesi başlattı.

Başlatılan proje ile birlikte ailelere, aile içi iletişim, akran iletişimi, ahlaki gelişim, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele gibi bir çok alanda eğitim verildi. Şimdilik pilot uygulama olan Aile Okul Projesi 7 ilde uygulandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer pilot ile başlatılan bu projenin çok sevildiğini ve çok istenildiğini duyduğu için çok sevdiğini bu yüzden Aile Okul Projesinin en kısa zamanda tüm illerde başlatılacağını söyledi.

Proje İle 32 Bin Aileye Erişildi

Aynı zamanda Bakan Özer yaptığı açıklamada Aile Okul Projesi ile 32 bin aileye erişildiğini ve bu yaz projenin tüm illerde yapılacak çok daha fazla ailelere erişilip eğitim verileceğini belirtti.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022