Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaYaşamAlfa Kadın Nedir? Ortak Özellikleri Nelerdir?

Alfa Kadın Nedir? Ortak Özellikleri Nelerdir?

Çevremizde alfa kadın tabirini duymuşsunuzdur. Peki nedir bu alfa kadın? Alfa kadınların ortak özellikleri nelerdir? İşte yazımızın detayları…

Alfa Kadın Nedir? Ortak Özellikleri Nelerdir?

Alfa kadından önce size alfanın kelime anlamını söylemek istiyoruz. Alfa kelimesinin bir çok anlamı vardır. Matematikte, fizikte, hatta bitkilerde bile. Fakat burada kullandığımız anlam bu değil. Hepimiz biliyoruz ki kurt sürelerinin bir lideri vardır. Bu bir çok hayvan türünde vardır fakat en bilindiği kurtlardır. Kurt sürüsüne liderlik yapan kurda alfa denir. Bu hayvana verilen bir ad değildir aslında. Alfa lider demektir. Lider ruhlu olan her canlıya alfa lakabı koyulur. Şimdi alfanın anlamını öğrendikten sonra alfa kadının özelliklerine geçelim.

Alfa kadın, lider ruhlu kadındır. Alfa  kadını sürekli olarak kendini geliştirme çabası içindedir. Dinamik bir yaşam tarzına sahiptir. Monoton bir hayat tarzını benimsemezler.(aykırı) Alfa kadını, kendi hayat mücadelesini verir ve her zaman ayakları yere basar. Çevresinden bağımsızdır! Varlığını asla bir başkasına borçlu olmaz.

Her zaman olaylara pozitif bakar. Olumsuz durumlarla karşılaştığında oturup sızlanmak yerine sorunu kısa sürede çözmeye çalışır ve olumsuzlukların üstesinden gelir. Kendilerine son derece güvenen alfa kadınları eleştiriye açıktır. Eleştirildiğinde bunu sorun etmez. Kendinde bulunduğuna inandığı eksiklikleri gidermeye çalışır.

Asla pes etmeyi bilmeyen alfa kadınları, düştüğü yerden kalkmasını bilir. Mücadeleden kaçınmaz ve her işin üstesinden gelirler. Bu tarz kadınlar asla boşuna yaşamazlar, her zaman bir uğraşıları ve amaçları vardır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022