Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana SayfaTeknolojiApple'in Kulak Şeklini Alan Yeni Kulaklığı

Apple’in Kulak Şeklini Alan Yeni Kulaklığı

Apple’in kulak şeklini alan yeni kulaklığı. Apple her yıl farklı teknolojiler üretmek için patent başvuruları yapıyor. Bu sefer yaptığı başvuru ise çok garip. Kulak tanıma teknolojisi…

Apple’in Kulak Şeklini Alan Yeni Kulaklığı

Apple’in Kulak Şeklini Alan Yeni Kulaklığı. Bir kulaklık düşünün. Kulaklığınıza koyduğunuzun zaman kulağınızın şeklini alan. Bununla birlikte birde kulak tanıma teknolojisi düşünün. Nasıl bir telefonun açılması için artık yüzünüzü okuması gerekiyor, bir kulaklığın çalışması içinde önce sizin kulağını tanıyıp sonrasında müziğin çalması.

Apple'in Kulak Şeklini Alan Yeni Kulaklığı

Kulağa farklı geliyor biliyoruz fakat Apple şu an bu teknoloji için çalışıyor. Patent başvurusunu yaptı bile. Yeni çıkacak olan Apple Airpodsların bu teknolojiye sahip olacağı düşünülüyor. 

Airpods kulağa takıldığı zaman o kulağın şeklini alacak ve bununla birlikte kulak tanıma teknolojisi olacak. Kulaklığı kullanan kişi o kulaklığı taktığı zaman kulaklık aktif olacak. Bunu bir kilit olarak ta düşünebiliriz. Tabi bunlar şimdilik bir söylenti. Ama işin içinde Apple varsa hiçbir şey imkansız gelmiyor bize. 

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar