Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaEğitimAra Tatilde Neler Yapabilirim?

Ara Tatilde Neler Yapabilirim?

İlkokul, ortaokul ve lise öğrenciler içi ara tatil devam ederken, ara tatilde neler yapılması gerektiğini bilmeyen öğrenciler için böyle bir yazı yazmaya karar verdik. Ara tatilde neler yapılır? Ara tatilde neler yapmalıyım? İşte haberimizin detayları…

Ara Tatilde Neler Yapabilirim?

2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının şu sıralar ilk ara tatilindeyiz. 15 Kasım günü başlayan ara tatil 22 Kasım günü sona erecek ve okullarda zillere tekrar çalıp okullarda yüz yüz eğitim kaldığı yerden devam edecek. Ara tatil devam ederken ara tatili en verimli nasıl geçirebilirsiniz, bunları sizler için araştırdık.

Maalesef normal olmayan bir dönem içerisindeyiz. Pandeminin hayatımıza girdiği günden beri hayatımız normale dönmedi. Bu durum çocuk, yetişkin, yaşlı demeden herkesi ve hepimizi etkiledi. Bu süreçler devam ederken tüm ülkede eğitim ve öğretim tüm sınıflar için yüz yüze olarak başladı.

Yüz yüze başlayan eğitim için şuan her şey yolunda gözüküyor ve ilk ara tatildeyiz. Ara tatilde öncelikle Kovid-19 salgınına yakalanmamak için gerekli önemleri almanızı ve bu göre hareket etmenizi tavsiye ederiz. Sağlık her şeyden önemli.

Gerekli önlemler ışığında, arkadaşlarınızla vakit geçirin, yapmak istediğiniz ve vakit ayıramadığınız, size yararlı gelebileceğini düşündüğünüz her şeyi yapabilirsiniz.

Derslerinizi asla ihmal etmeyin. Okula gitmiyor olmanız artık o dersleri görmeyecek anlamınıza gelmez. Bu yüzden derslerini tekrar edin ve ders çalışın. Eksik olduğunuz konuları tespit edin ve konuların üstüne giderek eksiklerinizi tamamlayın.

Bol bol kitap okuyun. Kitap okumayı sadece tatilde değil, hayatınızın her köşesinde yapın. Kitap okumak sadece hayal gücünüzü arttırmaz aynı zamanda yorum gücünüzü de çok yukarılara taşır. Yeni soru sistemine baktığımız zaman Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) uzun ve yoruma dayalı sorular soruyor. Matematikte paragraf tarzı sorular sorduğunu görebiliyoruz. Kitap okumak, bu soruları çözmeniz de daha rahat bir şekilde yapmanıza olanak sağlayacaktır. Kitap okumak netlerimizi arttırır mı? linkimizden kitap okumanın sorular üzerindeki etkilerini daha ayrıntılı okuyabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022