Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaYaşamAsgari Ücrete Tekrar Zam Gelecek mi?

Asgari Ücrete Tekrar Zam Gelecek mi?

Asgari ücrete tekrar zam gelecek mi? Doların yükselmesi, ve her geçen ürün zamlar gelmesi, asgari ücrete tekrar zam gelecek mi sorusu ortaya çıkardı. Türk Finans Profesörü Özgür Demirtaş bu konu ile ilgili tahminlerini Twitter hesabından paylaştı. İşte haberimizin detayları…

Asgari Ücrete Tekrar Zam Gelecek mi?

Asgari Ücrete Tekrar Zam Gelecek mi? Asgari ücretin 4250 TL olduğu açıklandığı günden beri çoğu ürün neredeyse %100’e yakın zamlar yedi. Benzin ve motorin fiyatları savaşında etkisiyle 2 katından fazla bir artış gösterdi. Bununla birlikte Rusya – Ukrayna savaşı da ekonomiyi kötüye götüren bir sebep oldu.

Asgari ücrete yapılan %52’lik zam ilk etapta çoğu insanımızı memnun etse de sonrasında yapılan bu zamlar ve doların tekrar yükselişe geçmesi alım gücünü tekrar eski hale getirdi. Durum böyle olunca herkes ‘Asgari ücrete acaba 2. bir zam yapılacak mı?’ soruları sormaya başladı.

Asgari Ücrete Tekrar Zam Gelecek mi? Yapılan açıklamalarda asgari ücret zam tarihini Aralık ayı olduğu ve tekrar bir zam yapılacaksa Aralık ayında yapılacağı olmuştu.

Türk Finans Profesörü Özgür Demirtaş ise Twitter üzerinden asgari ücretle ilgili bir tahminde bulundu. Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın tahminine göre Hükümet asgari ücrete 3 – 4 aya 1000 TL gibi bir zam yapacak ve yaz sonuna doğru asgari ücret 4250 liradan 5250’ye çıkacak ama buna rağmen 4250 liraya aldıklarından daha az ürünü 5250 lira alacaklar.

Tabi ki bu sadece bir tahmin. Asgari ücret ile ilgili bir değişiklik yapılacak mı bunu hep birlikte ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022