Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimAşı Vurulamayan Öğrenci Okula Alınmayacak mı?

Aşı Vurulamayan Öğrenci Okula Alınmayacak mı?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı için üniversitelerin yüz yüze eğitim çalışmalarını başlatmalarını istemişti. Şuan neredeyse her yaşa sunulan aşı hakkı öğrencilerin büyük bir çoğunluğunu kapsıyor. Peki aşı vurulmayan öğrenciler okula alınmayacak mı? Okul kapısından girerken aşı kontrolü yapılacak mı? İşte haberimizin detayları…

Aşı Vurulamayan Öğrenci Okula Alınmayacak mı?

Bazı üniversiteler öğrencilerini 2 doz aşı vurulmaları konusunda uyarıyor. Pandemi başladığından beri uzun bir süredir yüz yüze eğitim yapılamayan üniversiteler için 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı büyük önem taşıyor. Bunun sebebi ise uzun zamandan sonra yüz yüze eğitim hazırlıklarının başlamış olması.

Yüz yüze eğitim çalışmaları başlarken bazı üniversiteler öğrencilerine 2 doz aşı vurulmaları gerektiğini söylüyor. 2 doz aşı vurulmayan öğrenciler en az 3 gün önceden PCR testi yaptırmaları gerektiğini ve bunun sonucuna göre okula alınabileceklerini duyurdu. 2 doz aşı vurulmayan öğrenciler 2 gün arayla devlet hastanelerinde ücretsiz bir şekilde PCR testi yaptırabileceklerinin de duyurusu yapıldı.

Aynı Kurallar Öğretim Elaman ve Personeller İçinde Geçerli Olacak

Yayınlanan bu kuralların hepsi üniversitelerde çalışan öğretim elemanları ve personelleri içinde geçerli olacak. Mutlaka onlarında 2 doz aşı vurulmaları, vurulmayanların ise 2 günde bir PCR testi yaptırmaları hatırlatması geldi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022