Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimAşı Vurulmayan Öğrenciler Ne Yapacak?

Aşı Vurulmayan Öğrenciler Ne Yapacak?

Üniversiteler uzun süredir yüz yüze eğitim yapamıyor. 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı itibari ile artık yüz yüze eğitim yapmak isteyen üniversiteler mevcut öğrenci sayılarının fazla olması sebebiyle bazı kurallarla güz dönemine başlayacaklar. İlk kural tabi ki maske ve aşı kuralı. Peki aşı vurulmayan öğrenciler ne yapacak, okula alınmayacak mı? İşte haberimizin detayları…

Aşı Vurulmayan Öğrenciler Ne Yapacak?

Üniversiteler için yüz yüze eğitim yaklaşırken halen aşı vurulmayan öğrenciler bulunuyor. Üniversitelerde aşı zorunluluğu olduğunu hatırlatmakta fayda var çünkü aşı vurulmayan öğrenci her zaman okula geldiği gibi kapıdan içeri alınmayacak. Üniversiteler yüz yüze eğitimde bir aksama olmaması adına çok sıkı tedbirler aldılar. Bunların en başında aşı kuralı geliyor.

2021 DGS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Üniversitelerin açıklamalarına göre 2 doz aşı vurulmayan öğrencilerin okula girmeleri için bazı yapması gereken şeyler var. Eğer bir öğrenci 2 doz aşısını vurulmadıysa 3 günde bir devlet hastanelerine gidip ücretsiz bir şekilde PCR testi olacak. Bu testin sonucuna göre ise okula alınacak.

Bu Kural 1 Doz Aşı veya Hiç Aşı Vurulmamış Öğrenci ve Personeller İçin Geçerli Olacak!

3 günde bir devlet hastanesine gidip PCR testi yaptıracak olan kişiler 1 doz aşı vurulmuş yada hiç aşı yaptırmamış kişiler olacak. Bu kurallar sadece öğrenciler için değil aynı zaman o okulda çalışan personel ve akademisyenleri de ilgilendiriyor. Yüz yüze eğitimin yaklaştığı bu zamanlarda geç olmadan mutlaka aşınızı vurulmayı ihmal etmeyin.

Hala aşı vurulmayanlar için aşıları karşılaştırdığımız yazımız olan ”Biontech mi yoksa Sinovac mı?” ulabilirsiniz. Burada bu aşıların Kovid-19 üzerindeki etkilerine, bizlere karşı yan etkilerine ve mutasyonlu virüslere karşı etkilerine değindik.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022