Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaYaşamBebekler Su İçebilir mi?

Bebekler Su İçebilir mi?

Bebekler su içebilir mi? Bebekler doğduklarında ilk 6 ay su içebilir mi? Yeni doğmuş bebeklere su içirmek onlar için zararlı mıdır? Bebekler su içer mi? İşte yazımızın detayları…

Bebekler Su İçebilir mi?

Bebekler Su İçebilir mi? Su hayatımızın en önemli parçasıdır. Su içmeden hayatımızı devam ettirmemiz mümkün değildir. Fakat bu durum bebekler için daha farklı. Bebeklerin doğduklarından sonraki ilk 6 ay oldukça önemlidir ve su onları zehirleyebilir. Neden mi?

Hepimizin bildiği üzere vücudumuzun büyük çoğunluğu sudan oluşuyor. Su bizim için bu kadar önemli ise sizce su bize zarar verir mi? Yetişkin biri insanın vücudunun %55 ile %60’nı su oluşturur. Fakat yeni doğan bebek için bu durum farklıdır.

Bebekler Su İçebilir mi?

Yeni doğan bebeklerin vücutlarının yaklaşık %75’i sudur. Bebekler doğdukları zaman yeni yeni idrar üretmeye başlar ve böbrekleri çok küçüktür. Vücutta bulunan fazla su, böbreklerin yeni çalışmaya başlaması gibi etkenlere baktığımız zaman bebekler için alınan ekstra su onlar için ölümcül olabilir.

İşte bu yüzden özellikle bebeklerin ilk 6 ay boyunca anne sütü ve bebek maması dışında ekstra bir besin verilmemesi büyük önem taşıyor.

Kaynak = Evrim Ağacı

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022