Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaYaşamBir İlişkiye Neler Zarar Verir?

Bir İlişkiye Neler Zarar Verir?

Bir ilişkiye neler zarar verir? Bir ilişkide olmaması gereken davranışlar nelerdir? İlişkimi yıpratmamak için ne yapmalıyım? İşte yazımızın detayları…

Bir İlişkiye Neler Zarar Verir?

Bir İlişkiye Neler Zarar Verir? Bir ilişkide olmaması gereken davranışlar nelerdir?

Sürekli Denetlemek

Karşınızdaki insanı sürekli denetlemek, sürekli kontrol atlında tutmaya çalışmak çok sağlıksızdır. Bunun size yapılıyor olması da bir sevgi göstergesi değildir. Sürekli denetim halinde olduğunu düşünen birey yalan söylemeye daha meyilli hale gelebilir.

Emredici Davranmak

İnsanlar beklentilerini uygun bir dil ve üslupla dile getirmeyi öğrenmeliler. Çünkü karşınızdaki insan bir süre sonra sürekli emredici cümlelerle karşılaşmaktan sıkılmaya başlayacaktır. Ve ilişinizi ciddi anlamda olumsuz etkileyecektir. Rica etmek, teşekkür etmek, taktir etmek ilişkilerde çok önemlidir.

Bir İlişkiye Neler Zarar Verir?

Kıymet Bilici Davranmak

Her insan bir şeyler yapınca kıymetinin bilinmesini ister. Yapılan şeylerin kıymetini bilmemek ve hatta karşınızdaki insanı bunları yapmak zorunda olduğunu söylemek ya da beklemek ilişkilere çok yıpratıcıdır. İlişkilerde yapılanlarla görev olarak görmemek, karşımızdaki insanın emeğinin kıymetini bilmek ve onunla görev paylaşımı yapmak çok önemlidir.

Sürekli Haklılığını İspat Etmeye Çalışmak

Tartışmalarda haklı da olsanız bunu sürekli ispat etmeye çalışmak hem sizi yorar, hem de karşı tarafın size karşı duyarsız davranmasına sebebiyet verir. Duyarsız davranmaya eşi sevk etmek demek sizin geçerken haklı olduğunuz konularda bile eşinizin sizi dinlememesi anlamına gelir. Aranızdaki iletişimi kopma noktasına getirebilir.

Ailesini Sürekli Eleştirmek

Kimse kendi ailesinin eleştirilmesinden hoşlanmaz. Temelde var olan mutsuzluk sebeplerini ailelere yıkmamak gerekir. Karşı tarafın ailesiyle kendinizi aynı kefeye koyup, sürekli şikayet etmek, tercih yapmasını istemek olumsuz sonuçlar doğurabilir. Haklılık payınız olsa bile sürekli eleştirmek, şikayet etmek çözüm yolu değildir. İlişkiyi çıkmaza sokar.

Bir İnsanı Nasıl Tanırsın?

Özgüveni İle İlgili Sorun Yaşayan Eş

İster eğitimli ister eğitimsiz, özgüveni ile ilgili sorun yaşayan kişiler karşısındaki insana “muhtaç” görünümü verebilir. Kişi önce kendi mutluluğu, eğitimi, hobileri ve maddi kazancıyla kendisini mutlu etmeyi öğrenmelidir. Gerekirse bu konuda yardım almalıdır. Özgüvensiz kişiler psikolojik olarak güçsüz görünüm sergileyebilirler.

Yaşadığı Şartlardan Memnun Olmayan Eş

Yaşadığınız hayat standartlarından memnun değilseniz değiştirmek için elinizden geleni yapmaya çalışın. Şikayet etmek hiçbir işe yaramayacağı gibi eşinizi de bunaltır, yetersiz hissettirir. Eşinizin yetersiz hissettiği durumlarda bu mutsuzluğu size de yansıyacaktır.

Kaynak = Çebi Evlilik ve İlişki Danışmanı

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022