Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaYaşamÇok Seven İnsan Neden Terkedilir?

Çok Seven İnsan Neden Terkedilir?

Çok seven insan neden terkedilir? Birini çok sevince neden bizi terk eder? Birini çok seversek bizi terk eder mi? Gelin bugün sizlerle bu önemli konu üzerinde duralım.

Çok Seven İnsan Neden Terkedilir?

Çok seven insan neden terkedilir? Çok seven insan kendi değerlerinden, prensiplerinden, hayatından sevdiği kişi için vazgeçer. Hayatının merkezine sevdiği kişiyi koyar.

Çok seven kişi sevdiği kişiye hayır diyemez. Sevdiği kişiyi mutlu etmek için istemediği halde sevdiği kişinin isteklerini kabul eder. Sınırlarını sevdiği kişi için teker teker yıkar.

İlişkide Doğru İletişim Kurmak İçin Ne Yapılmalı?

Karşı taraf ise kaybetme korkunuzu anladığı için ilişkide özensizleşir ve sizi yönetmeye başlar, siz de onu kaybetmemek için onun istediği gibi birisi olmak için gün geçtikçe daha çok çabalar hale gelirsiniz.

Kendiniz olmaktan çıktığınız için huzursuz olursunuz. Siz de onun sizin için sınırlarından vazgeçmesini istersiniz. Ama o buna gerek görmeyecektir. Çünkü siz onu her haliyle kabul etmişsinizdir. 

Tartışmalar ve tepkisel davranışlarla birlikte aranızdaki saygı da yavaş yavaş yok olmaya başlayacaktır. Kendinizi değersiz hissedersiniz ve bu duygu gün geçtikçe yoğunlaşır.

Onun için arkadaşlarınızdan ve çevrenizden de uzaklaştığınız için tek mutluluk kaynağınız o’dur ve artık o da gün geçtikçe sizden uzaklaşmaya başlar.

Terk edip gitse bile sizden o kadar emindir ki ne zaman dönse kapıyı ona açacağınızı bilir. Bu yüzden sizi kaybetmekten korkmaz ve istediği zaman gider istediği zaman döner.

Siz çok değil dengeli sevin. Kimse için değerlerinizden ve sınırlarınızdan vazgeçmeyin. Unutmayın ki kaybetme korkusu sevdiklerimizi değerli kılar ve ilişkilerde özenli davranmamıza neden olur.

Kaynak = Aile/Evlilik/İlişki Danışmanı Yasemin Avcı

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022