Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaYaşamDelta Varyantı Belirtileri Nelerdir?

Delta Varyantı Belirtileri Nelerdir?

Kovid-19 1.5 yıldan fazla bir süredir hayatımızda. Uzun süredir varlığı devam ettiği için mutasyonlara uğruyor. En son geçirdiği ve şuan en tehlikeli varyantı olan Delta varyantı. Peki bu Delta varyantının (Delta Plus) belirtileri neler? Aşılar ne kadar fayda sağlıyor?

Delta Varyantı Belirtileri Nelerdir?

Delta Varyantı veya Delta Plus ile aldandırdığımız Kovid-19 virüsü ilk olarak Hindistan’da ortaya çıktı. Daha sonra oradan İngiltere’ye sıçradı ve İngiltere’den sonra ise bütün dünyaya. Şuan ülkemizde de bulunan Delta varyantı oldukça endişe verici bir tür. Çünkü normal Koronavirüse oranla öldürme oranı daha yüksek bir varyant.

Delta Varyantının belirtileri ise baş ağrısı, burun akıntısı, boğaz ağrısı ve ateş. Normal Koronavirüse karşı baş ağrısı belirleyici etkisi. 40 yaşları hastaların %65’inden fazlasında baş ağrısı tespit edildiği ve belirtilerinin başında geldiği ortaya çıktı. Peki bu varyanta karşı aşıların etkisi var mı?

Biontech Delta Varyantına Karşı Koruma Sağlıyor

Yapılan araştırmalar doğrultusunda Biontech yani Alman aşısı yeni varyanta karşı koruma sağlandığı kanıtladı. Fakat piyasada bulunan diğer aşıların tam olarak koruma sağlamadıkları belirtildi. Hatta Sinovac aşısı vurulan vatandaşların 1 doz Biotench vurulması gerektiği açıklandı.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022