Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaEğitimDersler Kaç Dakika Olacak?

Dersler Kaç Dakika Olacak?

Dersler 30 dakika mı oldu? Dersler kaç dakika olacak? Liselerde dersler kaç dakika olacak? 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının başlamasına günler kala tabi ki öğrenciler derslerin kaç dakika olacağını merak etmeye başladı bile. Dersler diğer senelerde olduğu gibi 30 dakika mı yoksa 40 dakika mı olacak? İlkokul, ortaokul ve liselerde dersler kaç dakika olacak? Bir ders saati kaç dakika sürüyor? İşte haberimizin detayları…

Dersler Kaç Dakika Olacak?

Pandemi hayatımıza girdiği günden beri artık onunla ve maskeyle yaşamayı öğrendik ve alıştık. Pandemi tüm hızıyla devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) artık okulların yüz yüze eğitim yapabilmesi için gerekli çalışmaları başlattı ve bu çalışmalar sonucunda okullardaki maske, dezenfektan ve temizlik ürün ihtiyaçları tamamlandı.

Okullarda Devam Zorunluluğu Olacak mı?

Bunlarla birlikte 6 Eylül’de okullarda yüz yüze eğitim kesinlikle başlayacak diyebiliyoruz. Öğrenciler okullara gelirken mutlaka maske takmaları önemle duyuruldu. Her konuda ki soru işaretleri teker teker cevaplanırken şimdi ise öğrenciler derslerin kaç dakika olacağını merak ediyorlar. Bazı haberlere göre dersler 30 dakika oldu. Peki bu doğru mu?

Ders Süreleri Kısaltıldı ve 30 Dakika Oldu

Ülkemizdeki bütün iller için geçerli olmasa da bu kural şuan için 4 ilimizde uygulanacak. Diyarbakır, Hatay, Bursa, Kırıkkale illerimizde dersler 40 dakikadan 30 dakikaya indirildi. Hatay, Diyarbakır ve Kırıkkale illerimizde ders süreleri 30 dakika, Bursa ilimizde ise 35 dakika olarak ayarlandı.

Ders Sürelerinin 30 Dakika Olduğu İller Listesi

Hatay

Diyarbakır

Kırıkkale

Bursa (35 Dakika)

Valiliklerden gelen açıklamaya göre listemiz güncellenecektir.

Liselerde Dersler Kaç Dakika Olacak?

6 Eylül’de açılan okullar sonrası okul giriş, ve çıkış saatleri tam olarak ayarlanamamıştı. Aynı zamanda derslerin kaç dakika olacağı da tam olarak belirlenmemişti. Az önce aldığımız habere göre liselerde ders süreleri 30 dakika olarak ayarlandı.

Derslerin 30 dakik ayarlanmasından sonra ise gelen açıklamaya göre dersler giriş saatleri 08.00 olarak belirlendi. Öğrenciler saat 08.00’de ders başlayacaklar. 08.00’de başlayacak olan dersler ise 15.00’da bitecek. Tam zamanlı yüz yüze eğitim ile birlikte okullar eskiden olduğu ders, giriş ve çıkış saatlerine göre ayarlandı.

Devam Zorunluluğu Olacak!

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer’in yaptığı açıklama göre okulda devam zorunluluğu olacak. Bir öğrenci hastalanırsa ve geçerli bir mazereti varsa okula gelmeyebilecek. Aynı zamanda kronik rahatsızlığı olan öğrencilere de kurallar konusunda bir gevşeklik sağlanacak.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022