Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitimDGS Tercihleri İçin Ücret Ödenecek mi?

DGS Tercihleri İçin Ücret Ödenecek mi?

Dikey Geçiş Sınavı tercihleri 27 Ağustos günü başladı. Peki tercihleri yaparken herhangi bir bankaya para yatıracak mıyız? DGS tercihleri için ücret ödenecek mi? DGS ek tercihler için ücret yatıracak mıyız? İşte haberimizin detayları…

DGS Tercihleri İçin Ücret Ödenecek mi?

2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) hiç beklemediğimiz bir anda  27 Ağustos günü başlattı. Toplamda 10 gün sürecek olan 2021 DGS tercih günleri 7 Eylül günü sona erecek. Şimdi gelelim ilk sorumuza.

2021 DGS Tercihleri Bugün Başladı!

Dikey Geçiş Sınavı tercihlerini yaparken ÖSYM bize 24 tercih hakkı sunuyor. Peki biz bu tercihleri yaparken herhangi bir ücret ödeyecek miyiz? Hayır herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) şu zamana kadar sınav tercihleri için adaylardan herhangi bir ücret talep etmedi. Tercihleri yaparken dikkat etmeniz gereken şeyleri öğrenmek için ”Tercih Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Ek Tercihler İçin Durum Daha Farklı

ÖSYM her sene olduğu gibi bu senede ilk yapılacak olan tercihlerde herhangi bir ücret talep etmiyor. Ama tercih yaptınız kazanamadınız veya müsait olamadığınız için tercih yapamadınız. Bundan sonra devreye ek tercih günleri giriyor. Ek tercih günleri henüz netlik kazanmasa da üniversite adayları ek tercih yaparken küçük bir miktar para yatırmak zorunda. 2020 DGS ek tercihleri için bu ücret 20 TL idi. 2021 DGS Ek tercih içinse herhangi bir fiyat belirtilmedi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022