Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimDikey Geçiş Sınavı (DGS) Sonuçları Açıklandı!

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sonuçları Açıklandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarını bugün açıkladı. Sonuçların ardından gözler DGS tercihlerinin başlayacağı güne döndü. Peki 2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercihleri ne zaman başlıyor? Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarına nasıl ulaşabilirsiniz? İşte haberimizin detayları…

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sonuçları Açıklandı!

Bu sene yaklaşık olarak 400 bin kişinin girdiği 2021 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından öğrencilerin erişimine sunuldu. 11 Temmuz’da gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) üzerinden tam bir ay sonra sonuçları açıklanmış oldu.

Sonuçların ardından bir kaç öğrenci ile sohbet etme fırsatımız oldu. Onlar bize sorular genel olarak orta ve kolay olduğu için aldıkları puanların yüksek olduklarını söyledi. Genel olarak öğrencilerin netleri ve puanları yüksek diyebiliriz. Şimdi gözler tabi ki tercih günlerine döndü.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Tercihleri Ne Zaman Başlıyor?

DGS tercih günleri için ÖSYM  henüz bir gün belirlemedi. Genel olarak ÖSYM, DGS tercihlerini YKS tercihleri bitiminden ve açıklandıktan sonra hazırlıyordu. Bu sene uzatılan YKS tercih günleri DGS tercih günlerini nasıl etkileyecek bilemiyoruz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022