Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaYaşamDünyanın En Hızlı Hayvanı Hangisidir?

Dünyanın En Hızlı Hayvanı Hangisidir?

Dünyanın en hızlı hayvanı hangisidir? Dünya üzerinde yaşayan milyonlarca hayvan türü var. Bu kadar hayvan içinde sizce dünyanın en hızlı hayvanı hangisidir? Herkesin kafasında bir cevap oluştuğunu biliyoruz? Peki yanılıyor olabilir misiniz? Gelin sizlerle bugün bu konuyu konuşalım.

Dünyanın En Hızlı Hayvanı Hangisidir?

Dünyanın En Hızlı Hayvanı Hangisidir? Bu soru sorulduğunda herkesin aklına tek bir hayvan geliyor. Çita. Çita dünyanın en hızlı hayvanı olarak biliniyor ve tabi ki küçüklüğümüzden beri çevremizden duyduğumuz cevap bu oluyor. Peki sizce bu cevap doğru mu?

Çitaya baktığımız zaman gerçekten karadaki en hızlı hayvan diyebiliriz. Bir çita yaklaşık olarak saatte 130 km hızla koşabilir. Ve bu muazzam bir hız. Bu hız onu karanın en hızlı hayvanı yapıyor evet, fakat dünyanın en hızlı hayvanı yapmıyor. Evet yanlış okumadınız, Çita dünyanın en hızlı hayvanı değildir. Peki dünyanın en hızlı hayvanı hangisi?

Dünyanın En Hızlı Hayvanı Bir Kuş!

Dünyanın En Hızlı Hayvanı Hangisidir?

Dünyanın en hızlı hayvanı bir kuş. Bu kuşa biz Gökdoğan (Alacadoğan) ismi veriyoruz. Özellikle avlanacağı zaman yaptığı dalışla tam 360 km hızlara ulaşan bu inanılmaz kuş, bu hızıyla dünyanın en hızlı hayvanı unvanını eline almış durumda. 360 km hız bir çok arabanın bile ulaşamayacağı devasa bir sayı ve bunu hıza ulaşabilen bir kuş. Avını o kadar hızlı yakalıyor ki, avının böyle bir hızlı saldırıdan kaçma ihtimali neredeyse sıfırlanıyor ve onu görmeyi imkansızlaştırıyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022