Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaYaşamDünyanın En Zenginlerinden Olup Akıllı Telefon Kullanmamak

Dünyanın En Zenginlerinden Olup Akıllı Telefon Kullanmamak

Dünyanın en zenginlerden olup akıllı telefon kullanmamak. Bu haberimizin dünyanın en zengin insanlarında olan Warren Buffett ile ilgilidir. Dünyanın en zengin insanlarında olan Warren Buffett akıllı telefon kullanmıyor. Bu bencillik mi yoksa farklı bir sebebe mi dayanıyor? İşte haberimizin detayları…

Dünyanın En Zenginlerinden Olup Akıllı Telefon Kullanmamak

Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) en önemli yatırımcılarından biri olan 90 yaşındaki Warren Buffett, 100.4 milyar dolarlık servetiyle dünyanın 9. Dünyanın en zengin insanı olma unvanı taşıyor. Warren Buffett, tüketim konusunda oldukça titiz davranıyor. Son yıllarda insanlar çılgınca paralar vererek akıllı telefonlar satın alıyor. Özellikle Apple üretimi olan ıPhone telefonlar, lüksün ve zenginliğin göstergesi haline gelmiş durumda.

Ancak milyon dolarlık serveti olan ve Apple’da hisse sahibi olan Warren Buffett bu durumla hiç ilgilenmiyor. Öyle ki, kullandığı cep telefonu akıllı telefon bile değil; kapaklı ve tuşlu Nokia telefonlarından kullanıyor.

Dünyanın En Zenginlerinden Olup Akıllı Telefon Kullanmamak

Bunun sebebi ise, para harcamaktan korkması değil (harcasa da bitmez zaten), aldığı şeyden sonuna kadar faydalanmak istemesi. Bu alışkanlığı sadece telefon için geçerli değil. Dünyanın en zengin insanlarından biri olan bu adamın yaşadığı evi hepimiz saray gibi bir ev olarak hayal edebiliriz, ancak kendisi, 60 yıl önce 31.500 dolara satın aldığı 3 odalı bir evde yaşıyor.

Dünyanın En Zenginlerinden Olup Akıllı Telefon Kullanmamak

İnsanlar arasında hızla yayılan tüketim çılgınlığına dahil olmaya, sahip olduğu şeylerden en verimli şekilde yararlanmaya çalışan ve dünyanın en zengin insanlarından biri olan Warren Buffett’in bu tutumuna bir çok insan saygı duyuyor. Peki siz Warren Buffett’in bu alışkanlığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce akıllı telefon kullanmaması doğru bir hareket mi?

Bu soruyu kendimizce yorumlamak istiyoruz. Her insanın tabi ki kararına saygımız var. Her insanın yaşama stili ve alışkanlıkları farklıdır. Bazen maddi durumu iyi olmayan birisi pahalı şeyler satın almayı sevebilir, bazıları da çok zengin olmasına rağmen ucuz şeylerle mutlu olabilir. Bu insanın tamamen nasıl mutlu olduğuna bağlı bir durum. Warren Buffett bu şekilde mutluysa tabi ki yorum yapmak kimseye düşmez. Bir insan nasıl mutluysa öyle yaşamalı. Yani Warren Buffet parası olmasa da mutlu bir insan olarak yaşar.

Biz tabi ki imkanlar el verdiğince yaşamayı seven insanlarız. Daha iyi alabilecek durumumuz varsa (bu hayata bir kere geldik) alırız ve kullanırız. Bizim fikrimizce bu alım gücüyle alakalı bir durum. Kısacı herkes nasıl istiyorsa öyle yaşasın. Sağlıklı olalım yeter…

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022