Pazartesi, Ekim 3, 2022
Ana SayfaEğitimE-Kayıt İle Normal Kayıt Arasında Fark Var mıdır?

E-Kayıt İle Normal Kayıt Arasında Fark Var mıdır?

E-Kayıt İle Normal Kayıt Arasında Fark Var mıdır? Milyonlarca öğrenci e-kayıt ile normal kayıtın arasında fark olup olmadığını bilmiyor. Kayıt yaptırmak için üniversiteye gidip mi kayıt yaptırmamız gerekiyor yoksa sadece e-kayıt yeterli oluyor mu? Üniversite kayıtları nasıl ve nerden yapılır?  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) üniversite e-kayıt ve normal kayıt için günleri açıkladı. Üniversiteye e-kayıt nasıl yapılır? Normal kayıtla arasında bir fark var mıdır? İşte haberimizin detayları…

E-Kayıt İle Normal Kayıt Arasında Fark Var mıdır?

E-Kayıt İle Normal Kayıt Arasında Fark Var mıdır? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) üniversite kayıtlarının ne zaman başlayacağını açıkladı. Açıklanan tarih 4 Eylül. Üniversite 4 Eylül’den itibaren kayıt yapmaya başlayacaklar. 31 Ağustos’tan itibaren e-kayıtlar başlayacak.

31 Ağustosta başlayacak olan e-kayıtlar 5 Eylül günü sona erecek. Üniversitelere gidip oradan kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler ise 1 Eylül’den itibaren kazandığı üniversiteye giderek kayıtlarını yaptırabilecek. Normal kayıtlar  1 Eylül’de başlayıp 7 Eylül 2021 tarihinde sona erecek.

Öncelikle şunu söyleyelim kayıt yaptırırken kazandığınız üniversitelerin duyuru kısımlarını mutlaka okumanız gerekmektedir. Bazı üniversiteler sadece e-kayıt kabul ederken bazıları okula bazı evraklar yada belgeler getirmenizin isteyebilir. Aslında e- kayıt ile okula gidip normal kayıt yaptırmanız arasında çok büyük bir fark yoktur. Biri e-devlet üzerinden online kayıttır diğeri ise okula gidip evrak teslim ederek kayıt yaptırmaktır.

E-Kayıt İle Normal Kayıt Arasında Fark Var mıdır?

Üniversiteler İçin Sadece  E-kayıt Yeterli Olur mu?

Yukarda dediğimiz şeyi burada da söyleyebiliriz. Bazı üniversiteler sadece e-kayıt kabul ederken bazıları okula bazı evraklar yada belgeler getirmenizin isteyebilir. Ama genel olarak e-devlet üzerinden yapılan kayıtlar üniversiteye olan kaydınız için yeterli sayılabiliyor ve siz artık o okulun öğrenci olmuş oluyorsunuz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar