Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimE-Kayıt İle Normal Kayıt Arasında Fark Var mıdır?

E-Kayıt İle Normal Kayıt Arasında Fark Var mıdır?

E-Kayıt İle Normal Kayıt Arasında Fark Var mıdır? Milyonlarca öğrenci e-kayıt ile normal kayıtın arasında fark olup olmadığını bilmiyor. Kayıt yaptırmak için üniversiteye gidip mi kayıt yaptırmamız gerekiyor yoksa sadece e-kayıt yeterli oluyor mu? Üniversite kayıtları nasıl ve nerden yapılır?  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) üniversite e-kayıt ve normal kayıt için günleri açıkladı. Üniversiteye e-kayıt nasıl yapılır? Normal kayıtla arasında bir fark var mıdır? İşte haberimizin detayları…

E-Kayıt İle Normal Kayıt Arasında Fark Var mıdır?

E-Kayıt İle Normal Kayıt Arasında Fark Var mıdır? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) üniversite kayıtlarının ne zaman başlayacağını açıkladı. Açıklanan tarih 4 Eylül. Üniversite 4 Eylül’den itibaren kayıt yapmaya başlayacaklar. 31 Ağustos’tan itibaren e-kayıtlar başlayacak.

31 Ağustosta başlayacak olan e-kayıtlar 5 Eylül günü sona erecek. Üniversitelere gidip oradan kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler ise 1 Eylül’den itibaren kazandığı üniversiteye giderek kayıtlarını yaptırabilecek. Normal kayıtlar  1 Eylül’de başlayıp 7 Eylül 2021 tarihinde sona erecek.

Öncelikle şunu söyleyelim kayıt yaptırırken kazandığınız üniversitelerin duyuru kısımlarını mutlaka okumanız gerekmektedir. Bazı üniversiteler sadece e-kayıt kabul ederken bazıları okula bazı evraklar yada belgeler getirmenizin isteyebilir. Aslında e- kayıt ile okula gidip normal kayıt yaptırmanız arasında çok büyük bir fark yoktur. Biri e-devlet üzerinden online kayıttır diğeri ise okula gidip evrak teslim ederek kayıt yaptırmaktır.

E-Kayıt İle Normal Kayıt Arasında Fark Var mıdır?

Üniversiteler İçin Sadece  E-kayıt Yeterli Olur mu?

Yukarda dediğimiz şeyi burada da söyleyebiliriz. Bazı üniversiteler sadece e-kayıt kabul ederken bazıları okula bazı evraklar yada belgeler getirmenizin isteyebilir. Ama genel olarak e-devlet üzerinden yapılan kayıtlar üniversiteye olan kaydınız için yeterli sayılabiliyor ve siz artık o okulun öğrenci olmuş oluyorsunuz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022