Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaYaşamEhliyet Sınavlarında Büyük Yenilik

Ehliyet Sınavlarında Büyük Yenilik

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer ehliyet sınavlarında yeni bir devrin başladığını animasyonlu soruların geleceğini belirterek açıkladı. Ehliyet sınavlarında artık animasyonlu sorularda olacak. Animasyonlu sorular ne zaman kullanılmaya başlanacak? İşitme engelli adaylar için animasyonlu sorular olacak mı? İşte haberimizin detayları…

Ehliyet Sınavlarında Büyük Yenilik

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) her yıl ehliyet sınavları için yeni uygulamalar ve iyileştirmeler getiriyor ve yapıyor. Bu yıl ise daha önce yapılmayan bir uygulama için start verildi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer artık ehliyet sınavlarında sadece çoktan seçmeli sorular değil aynı zamanda animasyonlu sorularında olacağını söyledi.

Evet yanlış duymadınız. Artık sınav merkezlerinde olacağınız ehliyet sınavlarında sadece okuyup çözeceğiniz sorular değil, animasyonunu izleyip çözeceğinizi sorularda olacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) animasyonlu soruların ehliyet sınavına girecek olan adayların görebilmesi için bu sorularla ilgili denemeler yayınladı.

Bakan Özer yaptığı açıklamada bu uygulama ile artık soruların daha çok anlaşılabileceğinin altını çizdi. Animasyonlu sorulara ulaşmak isteyen adaylar Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün odsgm.meb.gov.tr ve esinavdeneme.meb.gov.tr adreslerine girerek ulaşabilir.

İşaret Dili İçinde Sorular Hazırlanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) aynı zamanda işitme engelli adaylar içinde animasyonlu soruların hazırlandığını fakat şuan deneme aşamasında olduğunu söyledi.

Animasyonlu Soruların Ne Zaman Uygulanacağı Açıklanmadı

Ehliyet sınavlarında bir devir olarak gösterilen yeni animasyonlu soru sitemlerinin ne zaman kullanılmaya başlanacağı ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Şuan için animasyonlu soruları görmek adına deneme sınavları yayınlandı.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022