Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaEğitimEk Tercih Ücreti Ne Zaman Yatırılacak 2021

Ek Tercih Ücreti Ne Zaman Yatırılacak 2021

YKS ek tercih ücreti ne zaman yatırılacak 2021. Ek yerleştirme ücreti ne zaman yatırılacak? Ek tercih ücretleri nasıl, hangi bankadan yatırılır? İşte haberimizin detayları…

Ek Tercih Ücreti Ne Zaman Yatırılacak 2021

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercih günleri 20 Eylül günü başlayacak. 20 Eylül günü başlayacak olan 2021 YKS ek tercih günleri 23 Eylül gecesi sona erecek.  YKS ek tercih günleri yaklaşırken normal tercih ile yerleşemeyen öğrenciler 2.tercihleri yani ek tercihleri bekliyorlar. Eğer ek tercihin kimler için olduğunu bilmiyorsanız ‘YKS ek tercihlere kimler başvurabilir?‘ yazımızdan ulaşabilirsiniz.

YKS ek tercih ücreti 20 Eylül ile 23 Eylül gecesine kadar yatırılması gerekmektedir. Tercihi yapan öğrenci tercihlerinin işleme alınmasını istiyorsa tercih sonrası ek tercih ücretini ek tercih günlerinde yatırmalıdır. YKS ek tercih ücretinin yatırmak için herhangi bir bankamatiğe gitmeden evinizden yapabilirsiniz. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) ek tercih ücretlerini ÖSYM (ÖDEME) yerinden herhangi bir kredi ve banka kartı ile kolay ve güvenilir bir şekilde yatırabilirsiniz.

2021 YKS Ek Tercih Ücreti Ne Kadar?

YKS ek tercih ücreti geçen sene 20 TL olarak belirlenmişti. Bu sene 2021 Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercihleri için ise belirlenen ücret 25 TL. Ek tercih yapmak isteyen adaylar ek tercih ücreti olan 25 TL’yi yatırmak zorundadır. Ek tercih ücretini yatırmayan öğrencinin tercihleri işleme alınmayacaktır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?