EK Tercihle Kazananlar Ne Zaman Kayıt Yaptıracak?

Ek tercihle kazananlar ne zaman kayıt yaptıracak? Ek tercih ile üniversite kazanan adaylar üniversitelere ne zaman kayıt yaptıracak? Ek tercih ile yerleşenler okula ne zaman kayıt yaptıracak? Üniversite kayıt süreleri ek tercihle kazananlar için uzatıldı mı? İşte haberimizin detayları…

EK Tercihle Kazananlar Ne Zaman Kayıt Yaptıracak?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercih sonuçları bugün öğleden önce Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından adayları erişimine açıklandı. Sonucu öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi‘nden T.C. Kimlik No ve Şifreleri ile öğrenebilirler.

Ek tercih sonuçları sonrası yeni üniversiteli olanlar üniversiteye ne zaman kayıt yaptıracaklarını merak ediyorlar. Ek tercih ile üniversite kazanana adaylar 4 Ekim Pazartesi günü kazandıkları üniversitelere kayıt yaptırabilirler. 4 Ekim’de başlayacak olan kayıtlar toplamda 3 gün sürecek ve 7 Ekim günü sona erecek.

Elektronik Kayıtlarda 4 Ekim’de Başlıyor

Normal kayıtlar dışında üniversitelere elektronik kayıt (e-kayıt) 4 Ekim günü başlıyor. 4 Ekimde başlayacak olan elektronik kayıtlar 5 Ekim günü sona erecek. Normal kayıt ile e-kayıt arasında fark olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız  E-Kayıt İle Normal Kayıt Arasında Fark Var mıdır? yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!