Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimEK Tercihle Kazananlar Ne Zaman Kayıt Yaptıracak?

EK Tercihle Kazananlar Ne Zaman Kayıt Yaptıracak?

Ek tercihle kazananlar ne zaman kayıt yaptıracak? Ek tercih ile üniversite kazanan adaylar üniversitelere ne zaman kayıt yaptıracak? Ek tercih ile yerleşenler okula ne zaman kayıt yaptıracak? Üniversite kayıt süreleri ek tercihle kazananlar için uzatıldı mı? İşte haberimizin detayları…

EK Tercihle Kazananlar Ne Zaman Kayıt Yaptıracak?

Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ek tercih sonuçları bugün öğleden önce Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından adayları erişimine açıklandı. Sonucu öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi‘nden T.C. Kimlik No ve Şifreleri ile öğrenebilirler.

Ek tercih sonuçları sonrası yeni üniversiteli olanlar üniversiteye ne zaman kayıt yaptıracaklarını merak ediyorlar. Ek tercih ile üniversite kazanana adaylar 4 Ekim Pazartesi günü kazandıkları üniversitelere kayıt yaptırabilirler. 4 Ekim’de başlayacak olan kayıtlar toplamda 3 gün sürecek ve 7 Ekim günü sona erecek.

Elektronik Kayıtlarda 4 Ekim’de Başlıyor

Normal kayıtlar dışında üniversitelere elektronik kayıt (e-kayıt) 4 Ekim günü başlıyor. 4 Ekimde başlayacak olan elektronik kayıtlar 5 Ekim günü sona erecek. Normal kayıt ile e-kayıt arasında fark olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız  E-Kayıt İle Normal Kayıt Arasında Fark Var mıdır? yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022