Çarşamba, Ekim 4, 2023
Ana SayfaTeknolojiEkran Kartlarındaki Ti Yazısı Ne Anlama Gelir?

Ekran Kartlarındaki Ti Yazısı Ne Anlama Gelir?

Ekran kartlarındaki Ti yazısı ne anlama gelir? Nvidia ekran kartlarındaki Ti yazısı nedir? Ti ekran kartları daha mı güçlü? İşte haberimizin detayları…

Ekran Kartlarındaki Ti Yazısı Ne Anlama Gelir?

Oyuncu bilgisayarlarını güçlü kılan şey içlerinde bulundukları ekran kartlarıdır. Günümüzde popüler bir çok oyun bulunuyor. Bir çoğu da yüksek donanımlı bilgisayar gerektiriyor. Durum böyle olunca bilgisayar alırken özellikle bilgisayarın bulundurduğu ekran kartına göre seçimimizi yapıyoruz.

Ekran Kartlarındaki Ti Yazısı Ne Anlama Gelir?

Nvdia, Amd bu işlerde bir numara ekran kartı üreticileri. Nvdia’nın bir çok farklı ekran kartları bulunuyor. Bunların bazılarının başında Ti ibaresini görüyoruz. Ti ibaresi Titanium’un kısaltmasıdır. Normal ekran kartlarına göre Ti ekran kartları daha güçlü ekran kartlarıdır. İçinde bulundurdukları Ram ve GPU çekirdekleri daha fazla olur. Aynı zamanda soğutma sistemleri normal ekran kartlarına göre daha gelişmiş olduğu için daha az ısınır. Bunların fazla olması tabi ki ekran kartının performansını üst seviyeye çıkaracaktır.

Genel olarak baktığımız zaman Ti ekran kartları normal ekran kartlarından daha güçlü ve daha performanslı ekran kartlarıdır. Ti ekran kartlarının normal ekran kartlarına göre daha pahalı olmasının sebebi budur.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?