Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimGastronomi Bölümleri Artık Ekmek Üretecek

Gastronomi Bölümleri Artık Ekmek Üretecek

Gastronomi bölümleri artık ekmek üretecek. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı: “Gastronomi bölümlerinde ekmek atölyeleri kuruyoruz.” İşte haberimizin detayları…

Gastronomi Bölümleri Artık Ekmek Üretecek

Gastronomi Bölümleri Artık Ekmek Üretecek. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer düzenlediği basın toplantısında Gastronomi bölümleriyle ilgili amaçlarını ve isteklerini belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı özellikle meslek liselerinde okuyan öğrencilerin, hem okudukları meslekleri çok daha iyi kavramaları için, hem de daha lise yıllarında yapacakları mesleklerin ne kadar faydalı olduğunu göstermek için bir çok proje yapıyor. Meslek liselerin daha lise zamanında öğrenciler sayesinde devlete bir çok yönden katkı yapıyor. Öğrenciler üretim yaparak mesleklerini en iyi şekilde öğreniyor.

Gastronomi Bölümleri Artık Ekmek Üretecek

Meslek liselerindeki bir bölüm için daha Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kolları sıvadı ve çok güzel bir uygulamaya imza atmaya hazırlandıklarını söyledi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Gastronomi bölümü bulunan okullarda ekmek atölyeleri açacaklarını ve buradaki asıl amacın ekmek üretmek değil, öğrenciler ile daha eğitimdeyken üretim becerilerini geliştirmek olduğunu ve bu sayede çok daha sağlam bir eğitim temeli oluşturmak istediklerini belirtti.

Yüze Yakın Ekmek Üretim Atölyeleri Açılacak

Bakan Özer yaptığı açıklamada Gastronomi bölümünün bulunduğu okullarda yüze yakın ekmek üretim atölyelerinin açılacağını ve bu konuyla ilgili talimatların ilgili yerlere verildiğini ve çalışmalara başlandığını söyledi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022