Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimGelecek Sene Okullar Yüz Yüze mi Olacak?

Gelecek Sene Okullar Yüz Yüze mi Olacak?

Gelecek sene okullar yüz yüze mi olacak? Gelecek sene uzaktan eğitim tekrar gelecek mi? 2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılı yüz yüze mi yoksa uzaktan eğitimle mi olacak? İşte haberimizin detayları…

Gelecek Sene Okullar Yüz Yüze mi Olacak?

Gelecek Sene Okullar Yüz Yüze mi Olacak? 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının son haftasındayız. Bu hafta cuma günü 17 Haziran tarihinde karneler verilecek ve 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılı sona ermiş olacak. Karnelerin verilmesiyle birlikte öğrenciler için yaz tatili başlamış olacak. 

Seneye Eğitim Yüz Yüze Olacak

Herhangi bir pandeminin başlamaması durumunda 2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılı seneye yüz yüze olarak yapılmaya devam edilecek. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) bu sene olduğu gibi yüz yüze eğitim devamlılığı konusunda kararlılık gösterecekleri ve bu şekilde eğitimin devam edeceğini belirtti.

Yaz tatili ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) bu yıl ilk kez düzenlediği yaz dönemi destekleme kursları başlayacak.

Geçtiğimiz haftalarda Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı basın açıklamasında 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan bütün sınıfları kapsayan ve bu sene ilk kez açılacak olan yaz okulunun duyurusunu yapmıştı. Açıklamanın ardından herkes yaz okulunun ne zaman başlayacağını ve başvuruların ne zaman olacağını merak etmeye başlamıştı. Bakan Özer bugün bu sorulara cevap verdi.

Yaz Dönemi Destekleme Kursları 4 Temmuz ile 28 Ağustos Tarihlerinde Yapılacak

Bakan Özer yaptığı açıklamada milyonlarca öğrencinin merak ettiği soruyu yanıtladı. Yaz Dönemi Destekleme Kursları (Yaz Okulu) 4 Temmuz ile 28 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Yaz okullarında öğrencilerin hem eğlenmesini hem de öğrenmesini isteyen Milli Eğitim Bakanlığını haftalık ders saatlerini oldukça az tuttu. 

Yaz okulları için belirlenen haftalık ders saati sadece 12 saat. Bakanlık çocukların sıkılmaması ve hevesle öğrenmesi açısından haftada 12 saat olacak şekilde dersleri saatlerini ayarlandığını söyledi. Öğrenciler yaz okulu boyunca toplamda 48 saat ders görecekler.

MEB'ten Bayram Mesajı

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer yaptığı açıklamada bu sene Bakanlığın ilk kez gerçekleştireceği yaz okulu uygulaması için başvuruların 15 Haziran ile 18 Haziran arasında yapılacağını söyledi.

Bakan Özer yaptığı açıklamada 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının yaz okulu ve 2022 – 2023 eğitim ve öğretim yılının yaz okulu için kılavuzların hazır olduğunu belirtti.

Yaz Dönemi Destekleme Kurları İçin Öğretmen Başvuruları 11 Haziran ile 14 Haziran Arasında Olacak

Yaz okulunda görev almak isteyen öğretmenler ve ücretli öğretmenler için, Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre başvurular 11 Haziran ile 14 Haziran tarihlerinde olacak.

Öğrencilerin Başvuruları 15 Haziran ile 18 Haziran Arasında Olacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada, öğrencilerin istedikleri illerden yaz dönemi destekleme kurslarına katılabilecekleri ve başvurularının 15 Haziran ile 18 Haziran tarihine kadar yapılacağını söyledi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022