Pazar, Kasım 27, 2022
Ana SayfaYaşamGüçlü Bir Zihin İçin Ne Yapmalıyız?

Güçlü Bir Zihin İçin Ne Yapmalıyız?

Güçlü Bir Zihin İçin Ne Yapmalıyız? Hafızamızı zinde tutmak için ne yapmalıyız? Algımızı nasıl açabiliriz? Beynimizi zinde nasıl tutabiliriz?

Güçlü Bir Zihin İçin Ne Yapmalıyız?

Güçlü Bir Zihin İçin Ne Yapmalıyız? Vücudunuz için yeni şeyler yapın. Bunlara örnek verecek olursak mesela gün içinde bir çok işi yaparken sağ elimizi veya sağ bacağımızı kullanırız. Bir süre bunları yaparken sağ elinizi değil sol elinizi veya sağ bacağınız yerine sol bacağınızı kullanarak yapmaya çalışın. 

Duyularınızı daha çok kullanmaya çalışın. Örneğin anneniz bir yemek yaptı ve bu yemeğin ne olduğunu bilmiyorsunuz. Gözlerinizi kapatın ve sadece kokuyu takip ederek o yemeğin olduğu yeri bulun. Sonrasında sadece koku duyunuzu kullanarak o yemeğin ne olduğunu tahmin edin ve asla gözünüzü açmayın.

Empati kurun. Çevrenizde tanıdığınızı bir çok insan vardır. Her gün bir tanesinin yerine kendinizi koyun ve onun gibi hissetmeye onun gibi hareketler yapmaya çalışın. Tabi ki bunu bütün gün değil sadece 5 dakika yapın 🙂

Güçlü Bir Zihin İçin Ne Yapmalıyız? Günün sonunda kendi kendinize yaptıklarınızla ilgili gün sonu raporu çıkarın. Sabah gözünüzü açtığınızdan andan, tekrar yatağınıza uzanacağınız ana kadar yaptığınız her şeyi zihninizde düşünün ve genel bir değerlendirme yapın. Gününüzü ne kadar etkili kullandığınızı artısıyla eksisiyle düşünerek değerlendirin.

Ayrıntılara dikkat edin. Bu her şey olabilir. Pencerenizden dışarı bakarak bir cismi veya bir canlıyı en ince ayrıntısına kadar inceleyin. Daha önce fark edemediğiniz neler olduğunu bulun. Kitaplarınızı nasıl dizdiğinizi inceleyin ve daha sonra kitaplara bakmadan onların hangi sırada olduğunu tahmin etmeye çalışın.

Monoton bir hayattan sıra dışı bir hayata geçmeye çalışın. Hepimizin evden işe, işten eve monoton bir hayatı vardır. Bunu değiştirmeliyiz. Gününüzün 8 saatini işinize ayırıyorsanız bunun dışında kalan vaktinizde kendinize de en az 1 saat ayırmalısınız. Her gün farklı aktiviteler yaparak standart hayatınızı değiştirebilirsiniz.

Evrene olumlu mesajlar yollamalısınız. Her ne kadar başınızdan kötü olaylar geçmiş olsa da, bir daha mutlu olmayacakmış gibi hissediyor olsanız da hayata karşı her zaman pozitif olmalısınız. Negatif düşüncelerden çıkıp, her şeyin iyi olacağına dair pozitif düşüncelerle hareket etmelisiniz.

Güçlü Bir Zihin İçin Ne Yapmalıyız? Bir insanın kötü yönlerini değil iyi yönlerini görmeye çalışmalısınız. Yani onu sürekli eleştirmeyi bırakmalısınız. Karşınızdaki insanı sandığınızdan daha iyi yapmak için, onu sürekli yargılamak yerine, elle tutulur ve iyi yönlerini görüp ona övgü dolu cümleler kurmalısınız.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?