Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaEğitimHangi Durumlarda Burs Krediye Çevrilir?

Hangi Durumlarda Burs Krediye Çevrilir?

KYK bursu alan bir öğrenci hangi durumlarda bursu krediye çevrilir veya bursu kesilir? Hangi durumlarda burs krediye çevrilir? Hangi durumlarda burs kesilir? İşte haberimizin detayları…

Hangi Durumlarda Burs Krediye Çevrilir?

Üniversite öğrencilerinin Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi almaya başlayacaklarını bu dönemde özellikle burs alan öğrencilerin merak ettiği bir konu var. Hangi durumlarda üniversitede aldıkları burs krediye çevrilir? Bu sorunun net bir cevabı bulunuyor.

Eğer sizin yıl sonu ortalamanız 2’nin altında ise bursunuz krediye çevrilir. Yani sınıf tekrar durumunda aldığınız burs direkt olarak krediye çevrilir. Diğer yıl eğer ki ortalamanız 2.00’ın üstüne çıkarsa krediniz tekrardan bursa dönüşmez ve kredi almaya devam edersiniz. Okulunuz bittiği zamanda ise 2 yıl sonra aldığınız krediyi ödemeye başlarsanız.

Eğer Kredi Almak İstemiyorsanız Ne Yapmalısınız?

Bursunuz krediye dönüştüğü zaman, bu konuda size kimse bilgi vermez. Sizin e-devlet üzerinden takibini yapmanız gerekiyor. Eğer ki bursunuzun krediye dönüştüğünü fark ederseniz ve almak istemiyorsanız bunu iptal edebilirsiniz. İptal işini ise E-devlet uygulamasından veya site üzerinden burs iptal olarak aratıp çıkan seçeneğe basarak ve gerekli adımları yaparak kredinizi iptal edebilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022