Cumartesi, Haziran 22, 2024
Ana SayfaEğitimHangi Sınıflar Okula Gidecek?

Hangi Sınıflar Okula Gidecek?

Yüz yüze eğitime günler kala hangi sınıfların yüz yüze eğitim yapacağını bilmeyen vatandaşlarımız var. Yüz yüze eğitim hangi sınıflar için olacak? Bütün sınıflar mı yüz yüze eğitime gidecek? Hangi sınıflar okula gidecek? İşte haberimizin detayları…

Hangi Sınıflar Okula Gidecek?

1.5 yıldır parça parça yapılan ve bütün sınıflar için yapılamayan yüz yüze eğitim sonrası nihayet 6 Eylül’de okullarda tam zamanlı yüz yüze eğitim başlıyor. Öncelikle şunu söyleyelim başlayacak olan bu yüz yüze eğitim geçen sene yapılan yüz yüze eğitim gibi olmayacak. Bu tam zamanlı bir yüz yüze eğitim olacak.

1.Dönem Ara Tatili Ne Zaman Başlayacak?

Öğrenciler pandemi olmadığı zamanda ki gibi tam zamanlı yani haftada 5 gün okul gidecekler. Tam zamanlı olacak olan bu yüz yüze eğitim bütün sınıflar için geçerli olacak. Okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve liseye öğrencilerinin hepsi 6 Eylül günü tam zamanlı yüz yüze eğitime başlamış olacak.

Okullar Maske Kullanmak Zorunlu Olacak

Öğrenci, öğretmen veya okul çalışanı okul kapısından içeri girdiği an okulun her bölgesinde ve alanına maske takmak zorunda olacak. Öğretmenler her ders anlatacağı sınıfa girmek için ise maskesinin değiştirmek zorunda olacak.

Dersler Kaç Dakika Olacak?

Pandemi hayatımıza girdiği günden beri artık onunla ve maskeyle yaşamayı öğrendik ve alıştık. Pandemi tüm hızıyla devam ederken Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) artık okulların yüz yüze eğitim yapabilmesi için gerekli çalışmaları başlattı ve bu çalışmalar sonucunda okullardaki maske, dezenfektan ve temizlik ürün ihtiyaçları tamamlandı.

Okullarda Devam Zorunluluğu Olacak mı?

Bunlarla birlikte 6 Eylül’de okullarda yüz yüze eğitim kesinlikle başlayacak diyebiliyoruz. Öğrenciler okullara gelirken mutlaka maske takmaları önemle duyuruldu. Her konuda ki soru işaretleri teker teker cevaplanırken şimdi ise öğrenciler derslerin kaç dakika olacağını merak ediyorlar. Bazı haberlere göre dersler 30 dakika oldu. Peki bu doğru mu?

Dersler 40 Dakika Olacak Şekilde Eskisi Gibi Devam Edecek

Derslerin 30 dakika olup olmadığı konusu tam netlik kazanmazken Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ders sürelerinin 40 dakikayı geçmeyecek şekilde ayarlandığını söyledi. Bu 40 dakikayı geçmeme kuralı ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin hepsi için geçerli. Detaylı bilgiler gelirse onları da sizinle paylaşacağız. Okullara gitmenin zorunlu olup olmadığını merak ediyorsanız; ”Yüz yüze eğitime gitmek zorunlu mu?” ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022