Cuma, Şubat 23, 2024
Ana SayfaEğitimHangi Üniversiteler Finalleri Online Yapacak?

Hangi Üniversiteler Finalleri Online Yapacak?

Üniversitelerde final haftaları yaklaşıyor ve öğrencilerin bir çoğu hangi üniversitelerin final sınavlarını yüz yüze mi yoksa online olarak mı yapacağını merak ediyor. Peki hangi üniversiteler final sınavlarını uzaktan yapacak? Hangi üniversiteler final sınavları için online kararı aldı? İşte haberimizin detayları…

Hangi Üniversiteler Finalleri Online Yapacak?

Üniversitelerde yüz yüze eğitim devam ederken bazı üniversiteler online ve yüz yüze eğitimi birlikte yapıyor. Üniversitelerden bazıları ise sınavlarını online olarak yapıyor. Vize haftalarını online olarak yapan üniversiteler final sınavları için ise henüz bir açıklama yapmamıştı.

Omicron varyantı sonrası artan vaka sayıları ülkemizde ve dünyada endişe yaratmaya başladı. Durum böyle olunca yüksek öğrenci sayısına sahip üniversiteler için ise risk oranını arttı. Her ne kadar öğrenciler aşılı olsalar da Omicoronun çok hızlı bir şekilde yayıldığını biliyoruz.

Bu durumdan dolayı bazı üniversiteler final sınavları ile ilgili online kararı almış durumda. Okuduğunuz üniversitenin duyurular kısmına girerseniz orada üniversitenizin eğer final sınavlarıyla ilgili aldığı bir karar var ise orada bulabilirsiniz.

Üniversitelerde Bahar Dönemi Online mi Olacak?

Omicron Varyantının tüm dünya ile birlikte ülkemizde de görülmeye başlanması okullardaki yüz yüze eğitimi nasıl etkileyeceğini gündeme getirdi. Vaka sayılarının hızla artması eğitimde riski artırıyor. Özellikle üniversiteler için çok daha büyük riskler teşkil ediyor.

Bazı üniversiteler finaller için uzaktan eğitim kararı almış olsa da bahar dönemi için henüz bir açıklama gelmedi. Fakat artan vaka sayılarına baktığımız zaman bahar döneminde üniversitelerin uzaktan eğitime geçmesi muhtemel gözüküyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022