Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimHangi Üniversiteler Hibrit Eğitim Verecek?

Hangi Üniversiteler Hibrit Eğitim Verecek?

Hangi üniversiteler hibrit eğitim verecek? 2021 – 2022 üniversiteler için güz dönemi yaklaşırken öğrenciler derslerin yüz yüze mi yoksa uzaktan bir şekilde mi işleneceğini merak ediyor. Bir çok üniversite bu konuyla ilgili açıklama yaptı ve hibrit eğitimi vereceklerini söylediler. Peki hangi üniversiteler hibrit eğitim verecek? Hibrit eğitimi nasıl olacak? İşte haberimizin detayları…

Hangi Üniversiteler Hibrit Eğitim Verecek?

Yüz yüze eğitim yaklaşırken üniversiteler bir bir kendi sitelerinden öğrencilerine duyurular yapıyor. Koronavirüs’ün hayatımıza girdiği günden beri eğitimde en çok etkilenen bölümler üniversiteler oldu. Üniversiteler fazla öğrenci sayısına sahip oldukları için onların yüz yüze eğitim yapması oldukça güçtü.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) yaptığı açıklamada bu sene üniversitelerin yüz yüze eğitim yapacağının altını çizdi. Üniversitelerde bu karar doğrultusunda açıklamalar yaptı. İlk açıklamalar yapan üniversitelerin başında İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Hacettepe Üniversitesi (HÜ) ve Akdeniz Üniversitesi (AÜ) gibi bir çok üniversite yer alıyor.

Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor?

Bazı Dersler Uzaktan Eğitim İle Bazı Dersler İse Yüz Yüze Verilecek

Hibrit eğitim dediğimiz sistem aslında tam olarak bu. Bazı derslerin okullarda yüz yüze olarak işlenmesi bazı derslerin ise uzaktan eğitim ile işlenmesi. Üniversitelerin bir çoğu yaptıkları açıklamalarda bölümlerin derslerine göre bazı derslerin yüz yüze olarak bazı derslerin ise uzaktan eğitim yoluyla verileceğini duyurdu.

Aşı Vurulmayan Öğrenci Okula Alınmayacak mı?

Yüz yüze eğitim çalışmaları başlarken bazı üniversiteler öğrencilerine 2 doz aşı vurulmaları gerektiğini söylüyor. 2 doz aşı vurulmayan öğrenciler en az 3 gün önceden PCR testi yaptırmaları gerektiğini ve bunun sonucuna göre okula alınabileceklerini duyurdu. 2 doz aşı vurulmayan öğrenciler 2 gün arayla devlet hastanelerinde ücretsiz bir şekilde PCR testi yaptırabileceklerinin de duyurusu yapıldı. Bu kuralların hepsi öğretim elemanları ve personelleri içinde geçerli olacak.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022