Çarşamba, Nisan 17, 2024
Ana SayfaYaşamHapşırınca Kalbimiz Durur mu?

Hapşırınca Kalbimiz Durur mu?

Hapşırınca kalbimiz durur mu? Neredeyse herkesin böyle bir inanışı vardır. Hapşırınca kalbimiz durur. Gerçekten böyle bir şey var mı? Gerçekten hapşırdığımız zaman kalbimiz durur mu? Hapşırınca vücudumuzda neler oluyor? Gelin bugün sizlerle bunu konuşalım.

Hapşırınca Kalbimiz Durur mu?

Hapşırınca Kalbimiz Durur mu? Küçüklüğümüzden beri büyüklerimizin bize söylediği bir şeydir bu. ”Hapşırınca kalbimiz durur” Gerçekten böyle bir şey var mıdır? Hapşırdığımız zaman her zaman ”Çok yaşa, iyi yaşa.” gibi şeyler duyarız. Aslında bunun sebebi insanların hapşırdığımız zaman kalbimizin durduğunu sanmamızdır.

Öncelikle çok merak edilen şu soruyu cevaplayalım. Hayır. Hapşırdığımız zaman kalbimiz durmaz. Vücudumuzdaki başka bir organda durmaz. Hepsi nasıl çalışıyorsa, hapşırdığımız zamanda çalışmaya devam eder.

Hapşırık anında vücudumuzdan solunumumuza kaçan bir çok mikroorganizmayı ve zararları partikülleri uzaklaştırdığımız andır. Hapşırmayı sadece biz değil, omurgalı her canlı yapabilir ve aslında bu bir reflekstir. Günlük hayatımızı yaşarken solunum yolumuza bir çok toz tanesi ve zararlı mikroorganizmalar kaçar. Vücudumuzda bunları uzaklaştırmak için hapşırık refleksini kullanır ve hapşırık anında kalbimiz durmaz. Sadece kalbimiz değil hiçbir organımız durmaz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022