Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaYaşamHayatımızı Zehir Eden İnsan Tipleri

Hayatımızı Zehir Eden İnsan Tipleri

Herkesin hayatında, onu zora sokacak, hiçbir şey yapmamışken size dertler açacak insanlar vardır. Yüksek ihtimalle bu yazımızı okurken hepiniz o insanın kim olduğunu bileceksiniz. İşte sizler için araştırdığımız hayatımızı zehir eden insan tipleri…

Hayatımızı Zehir Eden İnsan Tipleri

Kıskanç Tip

Sözleri ve kötü düşünceleriyle başkalarını zehirlemeye çalışırlar. Bu tür kişiler asla mutlu olmaz. Her zaman başkalarının sahip olduğu şeyleri ister ve başka insanları boykot etmeye çalışırlar.

Otoriter Tip

Patron gibi davranma eğilimindedir. Başkalarını boyunduruk altına almış biri gibi. Aşırı derecede güvensiz kişilerdir ve bunun sonucunda, astlarında korku uyandırarak kontrol ve güç elde etmeye çalışırlar.

Manipülatif Tip

Manipülatif kişileri tespit etmek güçtür. Her şeyi kontrol etmeye çalışırlar. Senden ve diğerlerinden hoşlanıyormuş gibi davranırlar. Kendi ve diğerlerin hakkında kararları kendi almak ister.

Kötümser Tip

Her şeyden etkilenen ve kolayca vazgeçen insanlardır. Bu negatiflik, daha fazla olumsuzluğu kendine çeker ve böylece kısır döngü halini alır. Kendilerini, dünyanın savunmasız kurbanı şeklinde sunarlar. Sürekli olarak geçmişleri, şu anları ve muhtemel gelecekleri hakkında şikayet ederler.

Sosyopat Tip

En tehlikeli zehirli kişiliklerden biridir. Bunlar, duygusal sınırlar belirlemeyen ve başkalarının canını yaktığında vicdan azabı duymayan fevri insanlardır. Yolları üzerinde kimi mahvettiklerini düşünmeksizin hedeflerini başaran hırslı kişilerdir. ”Özür dilerim” diyemeyen kişilerdir.

Eleştiren Tip

Başkalarını küçük görme, manipüle etme ve duyusal olarak istikrarsızlaştırmaktan zevk alır. Çok iyi bir arkadaş gibi davranırlar ama fırsat bulduklarında başkalarının önünde küçük düşmeniz için her şeyi kullanırlar.  Böylelikle kendilerine anlatılan şeyle ilgileniyormuş gibi yaparlar.

Nevrotik Tip

Çocukluk döneminden beri yaşadıklarını ve çözemedikleri bu tür güvensizlikler sebebiyle nevrotik kişiler mükemmeliyetçi, çatışmacı, bencil ve çocuksu davranışlar sergilerler. Bu durum, başkalarını kontrol etmeye çalışmalarına yol açar. Ayrıca ruh hallerindeki değişimler nedeniyle, başkalarıyla yaşamaları imkansız hale gelir.

Kaynak = instagram @pozitifalinti

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022