Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimİkinci Ek Tercihi Kimler Yapabilir?

İkinci Ek Tercihi Kimler Yapabilir?

İkinci ek tercihleri kimler yapabilir? İkinci ek tercihi kimler yapabilir 2021. 2021 ikinci ek tercih ne zaman? Ek tercihte yerleşen ikinci ek tercih yapabilir mi? İşte haberimizin detayları…

İkinci Ek Tercihi Kimler Yapabilir?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygın kısa bir zaman önce Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) ikinci ek tercih günlerinin yarın yani 14 Ekim günü başlayacağını söylemişti. 14 Ekim tarihinde başlayacak olan YKS ikinci ek tercih günleri 4 gün sürecek ve 18 Ekim günü sona erecek.

İkinci ek tercih günleri öncesi kimlerin ikinci ek tercih hakkı bulunuyor size bunları anlatmak istiyoruz. Hatırlayacağınız üzere normal tercih günlerinde herhangi bir programa yerleştirilen bir aday ek tercih yapamıyordu. Aslında ikinci ek tercihlerde de kural aynı. Ek tercih yapıp herhangi bir programa yerleştirilen aday ikinci ek tercih yapmaz. Adayın ikinci ek tercih yapabilmesi için, ek tercih günlerinde tercih yapıp herhangi bir programa yerleştirilmemiş olması gerekiyor yada hiç ek tercih yapmamış olması gerekiyor.

YKS İkinci Ek Tercih Ücreti Ne Kadar?

YKS’de ek tercih yapacak olan adaylar bu sene 25 TL gibi bir ücret ödemek zorundaydı. Aynı işlem ikinci ek tercih içinde geçerli olacaktır. İkinci ek tercih ücreti ilk ek tercih gibi 25 TL olarak belirlendi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022