Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaTeknolojiiPhone 13 İle Neler Değişti?

iPhone 13 İle Neler Değişti?

Dün tanıtılan Apple’ın yeni üyesi olan iPhone 13 ile neler değişti? iPone 13’te tasarımsal olarak ne değişti? En son çıkan iPhone 12 ile arasında bir fark var mı? Özellikle tasarım açısından memnun olacağımız değişiklikler oldu mu? İşte haberimizin detayları…

iPhone 13 İle Neler Değişti?

Apple her sene olduğu gibi bu senede Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıttı. Fakat geçen sene gibi büyük bir tasarım değişikliğine gitmedi ve bir çok kullanıcısını üzdü. Apple, iPhone 11’den iPhone 12’ye geçerken tasarım olarak eskiden kullandığı iPhone 4si, 5 ve 5s modellerinde kıvrımlı güzel bir hissiyat veren tasarımı iPhone 12 ailesinde kullanmıştı ve bu Apple kullanıcılarını çok sevindirmişti. Çünkü Apple kullanıcıları 4s, 5 ve 5s’te olan kenar hatlarını çok beğeniyordu ve Apple bunu iPhone 12 ailesinde yeni teknolojilerle buluşturarak çok güzel bir hale getirmişti.

Durum böyle olunca herkes iPhone 13 içinde büyük bir beklentiye girdi. Fakat beklenen olmadı. Tasarımsal olarak telefonda sadece 2 adet fark oldu. iPhone 12 ile genel kenar yapısı aynı şekilde devam etti. Farklardan biri azalan çentik.

iPhone 13 İle Neler Değişti?

iPhone telefonlarında çentikli yapıyı kullanmayı sevdi ve iPhone 13 modelinde de çentikli yapı devam etti. Tek fark bu çentiğin biraz daha küçültülmüş olması. İkinci olarak ta kameranın yerleri değişti. Eskiden olan alt alta iki kameralı yapı yerine iPhone 13’te kameralar çapraz olarak yerleştirildi. Bununda dışında yeni çıkan iPhone 13 ile geçen sene piyasaya sürülen iPhone 12 arasında tasarımsal başka bir fark gözükmüyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022