Kaç Tane Sınıf Kapatılıp Açıldı?

Kaç tane sınıf kapatılıp açıldı? Ülke genelinde kaç tane sınıf yüz yüze eğitime ara verdi?  Kapanan sınıflar tekrar açılıyor mu? Yüz yüze eğitime ara veren sınıflar tekrar eğitime başladı mı? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer kaç sınıfın kapandığını ve tekrar eğitime başladığını açıkladı. İşte haberimizin detayları…

Kaç Tane Sınıf Kapatılıp Açıldı?

6 Eylül’den bu yana başlayan yüz yüze eğitimin üstünden bugün itibari ile 4 hafta geçti. Vaka sayılarının da yüksek olduğu bu zamanlarda yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçen sınıflar tabi ki oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer bugün yaptığı açıklamalarda hem okulların kapanma ihtimalini değerlendirdi hem de kaç tane sınıfın kapanıp açıldığına dair net bilgiler verdi.

Öncelik Bakan Mahmut Özer’in yaptığı açıklamalarda ilk söylediği şey okulların şuan için kapanma ihtimalinin olmadığı ve okulları kapatmayacakları oldu. Daha sonra sözlerine devam eden Milli Eğitim Bakanı ülke genelinde eğitime veren herhangi bir okul olmadığının altını çizdi.

850 Bin Sınıfta 5 bin 900’ü Kapatılıp Tekrar Açıldı

Bakan Özer yaptığı açıklamada ülkemizde şuan için 850 bin tane sınıfın yüz yüze eğitim verdiğini bunlardan sadece 5 bin 900’ünün yüz yüze eğitime ara verdiğini fakat sonrasında tekrardan yüz yüze eğitime başladığını söyledi. Aynı zaman şuan okullarda uygulanan sistemin okulları kapatmaya değil sınıflara kapatmaya yönelik olduğunu bu yüzden gündemlerinde okulların kapanması gibi bir konunun olmadığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçtiğin metnin okunması için tıkla!