Pazar, Şubat 25, 2024
Ana SayfaYaşamKemerköy Termik Santrali Patlarsa Ne Olur?

Kemerköy Termik Santrali Patlarsa Ne Olur?

Ülkemizin bir çok yerinde yangınlar hızla sürüyor ve maalesef rüzgarında etkisiyle yangınlar bir türlü kontrol altına alınamıyor. Tehlikenin başka bir boyutu ise Kemerköy Termik Santrali. Yangınlar Kemerköy Termik Santraline çok yaklaştı. Peki Kemerköy Termik Santrali’ne alevler sıçrarsa ne olur? Kemerköy Termik Santrali patlarsa çevre nasıl zarar görür? İşte haberimizin detayları…

Kemerköy Termik Santrali Patlarsa Ne Olur?

Günlerdir ülkemizde bir çok ilerde yangınlar sürüyor. Yangınlar kontrol altına alınmaya çalışırken korkutan bir haber geldi. Muğla’da bulunan Kemerköy Termik Santrali çevresine yangınlar yüzünden alevler çok fazla yaklaştı. Bunun üzerine ekipler olası bir patlama ve yangına karşı önlem aldı.

Kemerköy Termik Santrali’nde bulunan hidrojen tankları boşaltılarak yerlerine su basıldı. Aynı zamanda tesiste bugün üretim yapılmadı. Tesisin içindeki arazözler bekletildi. Tesis içindeki önlemler dışında, tesisin çevresinde de önlemler alınmaya başlandı. Jandarma ekipleri tesisin etrafında hendek kazarak yangının tesise sıçramasının önüne geçmeye çalıştı. Şuan için herhangi bir riskin olmadığı belirtiliyor.

Olası Bir Patlamada Zarar Büyük Olacak

Uzmanların açıklamasına göre eğer bir şekilde alevler tesise sıçrarsa ve tesiste patlama olursa, tesis kullanılamaz hale gelebilir. Tesisin kullanılamaz hale gelmesiyle birlikte de çevrede elektrik kesintileri yaşanabilir.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022