Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaYaşamKöpek Balıkları Yunuslardan Neden Korkar?

Köpek Balıkları Yunuslardan Neden Korkar?

Köpek Balıkları, Yunuslardan korkar mı? Köpek Balıklarının düşmanı neden yunuslardır? Köpek Balıkları neden yunuslardan korkar? İşte yazımızın detayları…

Köpek Balıkları Yunuslardan Neden Korkar?

Köpek Balıkları Yunuslardan Neden Korkar? Bir çok belgeselde köpek balıkları ile yunusların düşman olduğunu görmüş yada okumuşsunuzdur.  Peki bunun nedeni merak ettiniz mi? Aslında baktığımız zaman köpek balıkları yunuslardan daha korkutucu yaratıklardır. Özellikler çeneleri ve dişleri yunuslara göre çok daha korkutucu gözükür. Fakat köpek balıkları yunuslardan korkarlar.

Bunun 2 farklı sebebi vardır. Birinci sebebi yunusların sürü halinde dolaşıyor olmasıdır. İzlediğiniz belgesellerde veya okuduğunuz yazılarda mutlaka denk gelmişsinizdir. Köpek balıkları genel olarak tek dolaşırlar fakat yunuslar sürü halinde dolaşır. Buda onları daha güçlü kılar ve köpek balıkları bu yüzden yunuslardan korkarlar.

Köpek Balıkları Yunuslardan Neden Korkar? İkinci sebep ise yunusların çok zeki canlılar olmasından kaynaklar. Yunuslar bir çok hayvandan daha zeki canlılardır. Bu özellikleri onların doğal yaşamda diğer canlılar üzerinde fark ve üstünlük yaratan farklar yaratır. Yunuslar köpek balıklarının en hassas noktalarını bilirler. Bu yüzden bir köpek balığına saldıracakları o hassas noktalara saldırırlar. Mesele köpek balıklarının karınları onların en hassas noktalarıdır. Yunus balıkları da genelde köpek balıkların midelerinin olduğu yere saldırır ve onları kısa sürede saf dışı bırakır.

Bugün sizlere 2 neden ile köpek balıklarının neden yunuslardan korktuğunu anlattık. Merak ettiğiniz konuları yorum kısmında belirterek sizler için o konu hakkında araştırmalar yaparak sizlerle paylaşabiliriz.

Köpek Balıkları Yunuslardan Neden Korkar?

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022