Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaEğitimKYK Kredi Ödemesini Erteleyebilir miyim?

KYK Kredi Ödemesini Erteleyebilir miyim?

KYK kredi ödemesini erteleyebilir miyim? Mezun oldum ve 2 yıl oldu. KYK kredi ödemem başlamadan kredi borcumun ödemesini erteleyebilir miyim? KYK kredisi hangi durumlarda ertelenebilir? İşte haberimizin detayları…

KYK Kredi Ödemesini Erteleyebilir miyim?

Milyonlarca üniversite öğrencisi başka şehirlerde okuduğu için KYK kredi ve burs başvurularından faydalanıyor. Sonrasında bazı öğrenciler burs (geri ödemesiz) almaya hak kazanırken bazıları da kredi (geri ödemeli) almaya hak kazanıyor. Şehir dışında maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencileri krediyi alabiliyorlar.

KYK kredisi alan öğrenciler üniversitelerde okurken (lisans, ön lisans) her ay kredi ödemesi alıyor. Bu süreç eğitim ve öğretim zamanları uzamadığı sürece 2 yıl ve 4 yıl olmak üzere değişiyor. Mezun olduktan 2 yıl sonra ise KYK kredi borcunun ödeme zamanı geliyor ve ödemeye başlıyorlar.

KYK Kredisi Hangi Durumlar Ertelenir?

Mezun oldunuz ve aradan 2 yıl geçti. KYK kredi ödemeniz başlayacaktır. Eğer ki çalışmıyorsanız ve KYK kredi ödemeniz halen başlamadıysa kredi ödemenizi erteleyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey KYK kredi borcunuzun ödemeye başlayacağınız aydan önce erteleme talebinde bulunmanızdır. KYK kredi borcunuzun ödeneceği aydan sonra başvuru yaparsanız KYK kredi ödemenizi erteleyemezsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022