Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaYaşamKYK Yurt Çıkmayan Öğrenciler Ne Yapacak?

KYK Yurt Çıkmayan Öğrenciler Ne Yapacak?

KYK yurt çıkmayan öğrenciler ne yapacak? KYK yurt çıkmayan ve pahalılığından şikayet eden sosyal medya yorumları. İşte haberimizin detayları…

KYK Yurt Çıkmayan Öğrenciler Ne Yapacak?

Üniversitelerde 1.5 yıl sonra yüz yüze eğitime geçildi ve yakın bir zamanda üniversiteler yüz yüze eğitime başlayacak. Açıklanan YKS tercih sonuçları sonrası ve başlayan KYK yurt başvuruları öğrencilerde büyük heyecan yaratmıştı fakat bu heyecan yurtların fiyatları açıklanın kayboldu. Şuan ülkemizde en ucuz devlet yurdu 390 Lira gibi bir fiyatla başlıyor. Öğrencinin aldığı 650 liralık bursu düşündüğümüz zaman bu fiyat oldukça yüksek. Birden üste KYK öğrencilerde kalmadıkları ilk iki haftanın da parasını istiyor ve ilk ödenecek tutar 750 TL gibi büyük bir rakam çıkıyor.

KYK yurt başvurularından açıkta kalan çok öğrenci var. Pandemi sonrası ev kiraları da ülkemizin her yerinde çok fazla artmış durumda. Özel yurt desek onlarında fiyatları malum oldukça yüksek. Öğrenciler için devlet yurtları fiyatı yüksek olmasına rağmen diğer seçeneklere göre daha avantajlı bir halde ama maalesef bir çoğu yedekte bu yüzden üniversiteler açıldığı zaman kalacak bir yerleri yok. Yedeklerden tamamen yurda yerleşmekte uzun süren bir olay olduğu zaman sosyal medyada bir çok öğrenci kalacak yerleri olmadığı için üniversite bırakma kararı alıyor.

Yıllardır emek verip sınava giriyorsunuz, hayal ettiğiniz üniversite ve bölümü kazanıyorsunuz fakat kalacak yer olmadığı için sonunda başardığınız ve kazandığınız üniversiteye gidip okuyamıyorsunuz. Bu çok acı. Devletimizin bu konuda kesinlikle üniversite öğrencilerine bir destek paketi oluşturması gerekiyor. Üniversite öğrenciler bu devletin aydınlık yüzüdür. Ellerinden tutulmaları ve böyle zamanları atlatabilmeleri için destek olunmaları gerekiyor.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022