Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaEğitimLGS Aralık Ayı Soru Kitapçığı Yayınlandı

LGS Aralık Ayı Soru Kitapçığı Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Aralık ayı için kaynak paketini yayınladı. Kaynak paketlerinin içinde Liseye Geçiş Sınavı, Aralık aynı örnek kitapçığı da bulunuyor. Peki Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) yayınladığı kaynak kitaplarına nasıl ulaşabiliriz? İşte haberimizin detayları..

LGS Aralık Ayı Soru Kitapçığı Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bugün yaptığı açıklama ile Aralık ayı kaynak paketini duyurdu. Yayınlanan kaynak paketi şu ana kadar yayınlanan en önemli kaynak paketi. Çünkü diğer kaynak paketlerine göre çok daha kapsamlı bir paket.

Pakette 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan bütün sınıfları kapsayan sorular bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yayınladığı Aralık ayı kaynak paketinde toplamda 11bin soru bulunduruyor. 2021 yılının son kaynak paketinde Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) için denemelerde bulunuyor.

LGS İçin 450 Soruluk YKS İçin 1500 Soruluk Kaynak Yayınlandı

Bakanlığın yaptığı açıklamaya göre Liseye Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) için deneme kitapçıkları yayınladı. LGS için yayınlanan sorularda toplamda 450 soru bulunuyor. YKS için yayınlanan denemelerde ise 1500 soru bulunuyor. Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) yayınladığı bu denemeler büyük önem taşıyor. Çünkü 2022 yılında yapılacak olan LGS ve YKS sınavları için öğrenciler öncesinden sınavda çıkacak olan soruların benzerlerini görmüş oluyor.

Öğrenciler Kaynak Kitaplarına Nasıl Ulaşacak?

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklama ile Aralık ayının kaynak paketinde bulunan kitaplara ”meb.gov.tr” adresinden ulaşılabileceğini söyledi. Aynı zamanda bu kitaplarında okullarda, kitap şekilde basılıp öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılacağının altını çizdi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022