Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaEğitimLGS Kapsamında İkinci Nakil Sonuçları Açıklandı

LGS Kapsamında İkinci Nakil Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Liseye Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında ikinci nakil sonuçları az önce açıklandı. Peki nakil sonuçlarını nasıl öğrenebiliriz? İşte haberimizin detayları…

LGS Kapsamında İkinci Nakil Sonuçları Açıklandı

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) geçtiğimiz haftalarda 6 Haziran Pazar günü başarı ile gerçekleştirilmişti. 6 Haziran’da gerçekleştirilen sınavın sonuçları ise 30 Haziran günü açıklanmıştı. Daha sonra adaylar tercih günlerini beklemişlerdi ve tercihlerini yapmışlardı.

Birinci nakil sonuçları geçtiğimiz hafta açıklanmışken, hemen ardından ikinci nakil başvuruları başladı ve 6 Ağustos tarihine kadar devam etti. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer az önce Liseye Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında ikinci nakil sonuçlarının açıklandığını duyurdu ve liseyi kazanan öğrenciler ve ailelerine hayırlı olsun mesajlarını iletti.

Öğrencilerin %98’i İstedikleri Liseye Yerleşti

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ikinci nakil sonuçlarının ardından, ilk nakil sonuçlarında öğrencilerin %93’ünün istediği liseye yerleştiklerini, ikinci nakil sonuçlarında ise bu sayının %98 olduğunu söyledi. Neredeyse öğrencilerin tamamına yakını istedikleri liselere yerleşmiş oldu.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022