Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaEğitimLGS'ye Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

LGS’ye Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

LGS’ye başvuru yapmaya gerek var mı? LGS’ye nasıl başvurulur 2022. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liseye Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında merkezi sınav kılavuzunu yayınladı. Kılavuzun ardından sınava girecek adaylar ve velileri LGS için başvuru yapmaya gerek olup olmadığını merak etmeye başladı. MEB açıkladı! İşte haberimizin detayları…

LGS’ye Başvuru Yapmaya Gerek Var mı?

LGS’ye Başvuru Yapmaya Gerek Var mı? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liseye Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında merkezi sınav kılavuzunu yayınladı. 5 Haziran’da yapılacak olan 2022 LGS için merkezi sınavın başvuru ve uygulama kılavuzu bugün MEB tarafından yayınlandı.

Yayınlanan kılavuzda imam hatip ortaokulları, geçici eğitim merkezleri, resmi ve özel okullarda bulunan 8. sınıfların aynı zamanda normal öğrenim gören fen liseleri, proje okulları, sosyal bilimler liseleri, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin öğrencilerini kapsadı.

Sınava Girecek Olan Öğrencilerin Başvuru Yapmasına Gerek Duyulmayacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yayınlanan kılavuz sonrası yaptığı açıklamada, 5 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirecek olan Liseye Geçiş Sınavının (LGS) başvurularının Bakanlık tarafından yapılacağını belirtti. Başvurular 4 Nisan ile 14 Nisan tarihleri arasında Bakanlık tarafından yapılacak.

Yurt Dışında Okuyan Öğrenciler Form Dolduracak

Eğer bir öğrenci yurt dışında e-okula kayıtlı bir okulda öğrenim görüyorsa, kılavuzda yayınlanan formu doldurarak LGS için başvuru yapacak ve sonrasında Liseye Geçiş Sınavına katılmaya hak kazanacak.

LGS Giriş Belgeleri Ne Zaman Erişime Açılacak?

2022 Liseye Geçiş Sınavına girecek olan adayların sınav giriş belgeleri 27 Mayıs’ta öğrencilerin erişimine açılacak.

LGS Kılavuzları Bu Sene İlk Kez Sesli Betimleme ve İşaret Dilli Seçenekleriyle Erişime Sunuldu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bu sene ilk kez uygulanan bir kılavuz yayınlandı. Kılavuzda görme engelliler için sesli betimleme ve işitme engelliler için işaret dili seçenekleri yer aldı.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022