Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaEğitimLGS'ye Bir Hafta Kaldı, Nasıl Çalışmalıyım?

LGS’ye Bir Hafta Kaldı, Nasıl Çalışmalıyım?

LGS’ye bir hafta kaldı, nasıl çalışmayalım? LGS’ye bir hafta kaldı, ne yapmalıyım? Liseye Geçiş Sınavına bir hafta kala ne yapılmalı? LGS’ye bir hafta kala nelere dikkat etmeliyim? İşte haberimizin detayları…

LGS'ye Bir Hafta Kaldı, Nasıl Çalışmalıyım?

LGS’ye Bir Hafta Kaldı, Nasıl Çalışmalıyım?

LGS’ye Bir Hafta Kaldı, Nasıl Çalışmalıyım? Sevgili 8. sınıf öğrencileri. Artık hayalini kurduğunuz liseye için önünüzde uzun zamandır çalışıp hazırlandığını Liseye Geçiş Sınavı (LGS) bulunuyor. 

LGS bir hafta kalmışken, son haftada neler yapmanız gerektiğini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Öncelikle enerjinizi her zaman yüksek tutmaya özen gösterin. Asla moral bozmadan enerjiniz ve hevesiniz yüksek bir şekilde sınava gireceğinize ve bu sınavda başarılı olacağınıza inanın.

Deneme çözmeye devam edin. Bazı öğrenciler sınavdan bir hafta ders çalışmayacağını söylerler. Aslında böyle bir şey doğru değildir. Unutmayın, son bir haftada öğrendiğiniz bilgiler sınava kadar asla unutmayacağınız ve en çok aklıda kalan bilgilerdir.

LGS'ye Bir Hafta Kaldı, Nasıl Çalışmalıyım?

Eksik konularınızı tespit edin. Sınava bir hafta kaldı ve deneme çözdükçe eksik konularınızı sizlerde fark etmişsinizdir. Sakın son hafta konu çalışılır mı diye düşünmeyin. Eksik olduğunuz konularını öğretmenlerinize söyleyin ve aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığının sizlere sunduğu kaynakları kullanarak eksik olduğunu konularını öğrenin.

Beslenmenize dikkat edin. Sınava son bir hafta kaldı ve hiç kimse sınava hasta bir şekilde girmek istemez öyle değil mi? Yediğiniz ve içtiğiniz şeylere biraz daha dikkat etmeye özen gösterin. Unutmayın sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.

Mutlaka çıkmış soruları çözün. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) çıkmış soruları yayınladı. Mutlaka o sorulara göz gezdirin ve evde kendiniz çözmeyi deneyin. Çözemediğiniz sorularda hocalarınızdan yardım isteyin ve soruyu tamamen anlamadan soruyu geçmeyin.

LGS Tercihleri Ne Zaman Başlayacak?

Liseye Geçiş Sınavına girecek olan bütün öğrencilere Eğitim Baykuşu ailesi olarak başarılar dileriz. Her şey gönlünüzce olsun çocuklar.

LGS Sabahı Neler Yemeliyim?

LGS Sabahı Neler Yemeliyim? Hayatınıza yön verecek sınavlardan biri yaklaşıyor. Sınav hazırlıklarınız tamamlandı, motivasyonunuz yüksek ve zihninizi biraz açarak daha verimli şekilde bilgilerinizi kullanmak istiyorsanız bu bilgiler size göre. Zihin açıcı yiyecekleri tüketerek sahip olduğunuz konsantrasyonunuz üzerinde negatif yönde etki edecek tüm dış enerjiye karşı daha sağlıklı ve sağlam durmanızı sağlayacaktır. Sınav öncesi tüketmeniz gereken yiyecekleri sizler için toparladık. Sizler için hazırladığımız yazımıza göz atarak bilgi alabilirsiniz.

YKS Öncesi Zihin Açıcı Yiyecekler?

Sınav öncesi ve sınava hazırlanırken mutlaka tüketilmesi gereken yiyecekleri ve etkilerini sizler için derledik.

Çilek

Sınav öncesi çilek tüketerek, dikkatinizi tek bir noktaya odaklayabilirsiniz. Böylece sınav içerisinde daha çabuk ve doğru sonuçlar alabilirsiniz.

Balık

Omega 3 kaynağı olan balıklar, sınav öncesi hafızanızı güçlendirmek için biçilmiş kaftan. Haftada en az 1 defa Ton balığı gibi yağ oranı yüksek balık tüketerek hafızanızı güçlendirebilirsiniz.

Tahıllar

Günlük olarak da çok fazla hayatımızda olan tahıllar, beyin gelişimi ve konsantrasyon için gerekli besin kaynaklarımız arasında yer almaktadır.

Kuru Yemişler

İçinde bol miktarda vitamin bulunduran fıstık, badem, fındık gibi ürünler kendinizi iyi hissettirmek dışında zihninizin açık olmasına faydalı olmaktadır.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022