Pazar, Mayıs 26, 2024
Ana SayfaTeknolojiLHR Serisi Ekran Kartları Nedir?

LHR Serisi Ekran Kartları Nedir?

LHR Serisi Ekran Kartları Nedir? Ekran kartlarındaki LHR ne anlama gelir? LHR ekran kartlarının normal ekran kartlarından farkı nedir?

LHR Serisi Ekran Kartları Nedir?

LHR Serisi Ekran Kartları Nedir? Öncelikle LHR nedir size bunu açıklamak istiyoruz. LHR yani ”Lite Hashe Rate”. Lite Hashe Rate düşük kazım oranını ifade eden ekran kartlarına verilen isim. Biliyoruz ki ülkemizde ve dünyamız miningden dolayı ekran kartları artık bulunmuyor diyeceğimiz kadar azaldı. Pandemiden dolayı ekran kartı üreticileri çip üretmekte zorluk çektikleri için bir çok yerde üretimi durdurma kararı aldı. Bununla birlikte piyasada bulunan ekran kartı miktarı da çok az olduğu için fiyatlar inanılmaz yükseldi. Aylar öncesinden 3000 – 4000 Türk Lirası’na alabildiğimiz ekran kartları şuanda 10.000 Türk Lirası civarlarında satılıyor.

Ülkemizde dolar kuru yüksek olduğu için zaten fiyatları oldukça yüksek olan ekran kartları pandemiden sonra patlayan miningçiler yüzünden çok daha fazla fiyatlara gelmiş durumda. Kullanılmış ekran kartları bile bu kadar pahalı olmuşken NVDIA’ dan önemli bir hamle geldi. Ekran kartları artık 2 şekilde satışa sunulacak. LHR ekran kartları ve LHR olmayan ekran kartları. Buradaki amaç şu. LHR ekran kartları sadece oyuna yönelik ekran kartları olacak. Yani mining yapmak isteyenler bu kartla mining yapamayacaklar. LHR olmayan ekran kartları ise günümüzde şuan kullanılan ekran kartlarını kapsıyor. Yani mining yapmaya uygun yüksek kazım oranına sahip ekran kartları. Bu seçenekle birlikte NVDIA miningçilerin önüne geçmeyi planlıyor. Biz oyuncular için bu sevindirici bir haber. AMD tarafından henüz böyle bir açıklama yada yeni bir teknoloji gelmedi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022