Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitimLisede Devamsızlıktan Kalan Öğrenciler İçin Yeni Düzenleme

Lisede Devamsızlıktan Kalan Öğrenciler İçin Yeni Düzenleme

Lisede devamsızlıktan kalan öğrenciler için yeni düzenleme. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bugün yaptığı açıklama ile lisede devamsızlıktan kalan ve derslere devam etme hakkı bulunmayan öğrenciler için yeni bir düzenleme yapıldığını duyurdu. İşte haberimizin detayları…

Lisede Devamsızlıktan Kalan Öğrenciler İçin Yeni Düzenleme

Lisede Devamsızlıktan Kalan Öğrenciler İçin Yeni Düzenleme. Lisede devamsızlıktan sınıf tekrarına ve derslere katılma hakkı bulunmayan öğrenciler var. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) lisede devamsızlıktan kalan ve bu nedenle sınıf tekrarına düşen aynı zamanda derslere devam etme hakkı bulunmayan öğrenciler için yeni bir düzenleme getirdiğini duyurdu.

Yapılan açıklama Resmi Gazetede yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre devamsızlıktan kalan ve sınıf tekrarına düşen öğrenciler eğitim ve öğretim yılının bitmesini beklemeden Mesleki Eğitim Merkezine geçiş yapıp eğitimine orada devam edebilecek.

 Devamsızlıktan kalan öğrenciler eğer ki istelerse Mesleki Eğitim Merkezlerine yatay geçiş yaparak eğitim ve öğretimlerine devam edebilecek. Mesleki Eğitim Merkezlerine geçiş yapan öğrenciler eğer pişman olurlarsa eski okullarına geri dönüş yapabilecek.

Mesleki Eğitim Merkezine Geçiş Yayıp Eski Okuluna Dönmek İsteyen Öğrenciler İçin Bir Seferlik Bir Hak Tanınacak

Milli Eğitim Bakanlığının Resmi Gazetede yayınladığı yazıya göre devamsızlıktan kaldığı için Mesleki Eğitim Merkezlerinden birine geçiş yapan öğrencilerin, herhangi bir pişman olma veya eski okuluna dönme isteğinin bulunduğu durumda, bir defaya mahsus olarak eski okullarına geri geçebilecekler. Öğrencilerin bu konu için başvuru yapması yeterli olacak.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022