Çarşamba, Eylül 27, 2023
Ana SayfaEğitimMEB Açıkladı Okullar Kapanıyor mu?

MEB Açıkladı Okullar Kapanıyor mu?

Koronavirüsün yeni varyantı sonrası öğrenciler okulların tekrar kapanma ihtimalinin olup olmadığını sormaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okulların tekrar kapanıp kapanmaması ile ilgili bir açıklama yaptı mı? Omicron Varyantı sonrası eğitim tehlikede mi? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açıkladı okullar kapanıyor mu? İşte haberimizin detayları…

MEB Açıkladı Okullar Kapanıyor mu?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) açıkladı okullar kapanıyor mu? Geçtiğimiz haftalarda Koronavirüsün en son varyantı olan Omicron Varyantı Güney Afrika’da görülmüştü ve bunu Dünya Sağlık Örgütü yayınlamıştı. Dünya Sağlık Örgütünün açıklamalarından sonra bazı ülkelerde yasaklar tekrar gündeme gelmişti.

İlk yapılan tespitlere göre Omicron Varyantı Delta varyantına göre bulaşma hızının çok daha yüksek olduğu söyleniyor. Şuan için ne kadar tehlikeli olduğu net olarak söylenmese de bulaşma hızının yüksek olması bütün Dünyayı korkutmuş durumda.

Ülkemizde uzun zamandan beri yasaklar uygulanmıyor. Omicron Varyantı sonrası tekrar yasaklar gelecek mi sorusu sordurmaya başladı. Özellikle eğitim alanında günümüzde vaka sayıları bu kadar yüksek olmasına rağmen yüz yüze eğitim devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yaptıkları her açıklamada yüz yüze eğitim için herhangi bir risk olmadığını ve 2021 – 2022 eğitim ve öğretim yılının bu şekilde devam edeceği söylenmişti.

Yeni varyant ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığının eğitimde nasıl bir yol izleyeceğini ve eğitimin uzaktan eğitim ile mi yoksa yüz yüze mi devam edeceğini göreceğiz. Yeni varyant sonrası okulların kapanması ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Bulaşma riskinin bu kadar yüksek olduğu söylenen Omicron Varyantı için tam bir çalışma ile gelecek olan sonuçlara göre kararlar alınacaktır.

Omicron İçin Çalışmalar Devam Ediyor

Tüm dünyada şuan Omicron Varyantı için ne kadar tehlikeli olduğu konusunda çalışmalar sürüyor. Yaklaşık 1 ay sürecek olan çalışmalar sonrasında mutasyonlu virüsün ne kadar tehlikeli olduğu, aşıların Omicronda ne kadar işe yaradığını öğrenmiş olacağız. Raporlar doğrultusunda herhangi bir yasağın olup olmayacağını ve son dakika açıklamaları sitemizden öğrenebilirsiniz.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek on 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi on 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs on 2022 LGS Zor mu Olacak?