Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaEğitimMEB'in Yaz Okullarında Devam Zorunluluğu Var mı?

MEB’in Yaz Okullarında Devam Zorunluluğu Var mı?

MEB’in yaz okullarında devam zorunluluğu var mı? MEB’in yaz okuluna gitmek zorunlu mu? MEB’in yapacağı yaz okulunda yoklama alınacak mı?  Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) bu yıl ilk uygulayacağı yaz okulu programına katılmak zorunlu mu? İşte yazımızın detayları…

MEB’in Yaz Okullarında Devam Zorunluluğu Var mı?

MEB’in Yaz Okullarında Devam Zorunluluğu Var mı? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaptığı açıklamada bu sene yaz okulu uygulaması yapacaklarını belirtmişti. Bütün öğrencileri kapsayacak olan bu yaz okulun için bilim ve sanat merkezlerinden 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan bütün sınıfların dahil edileceğini artık Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) olarak eğitim ve öğretim yılını 12 aya yayacaklarını belirtmişti.

Geçtiğimiz ay açıklama yapan Bakan Özer yaptığı açıklamada milyonlarca öğrencinin merak ettiği soruyu yanıtlamıştı. Yaz Dönemi Destekleme Kursları (Yaz Okulu) 4 Temmuz ile 28 Ağustos tarihlerinde yapılacak. Yaz okullarında öğrencilerin hem eğlenmesini hem de öğrenmesini isteyen Milli Eğitim Bakanlığını haftalık ders saatlerini oldukça az tuttu. 

Yaz Dönemi Destekleme Kursları Ne Zaman Olacak?

Yaz okulları için belirlenen haftalık ders saati sadece 12 saat. Bakanlık çocukların sıkılmaması ve hevesle öğrenmesi açısından haftada 12 saat olacak şekilde dersleri saatlerini ayarlandığını söyledi. Öğrenciler yaz okulu boyunca toplamda 48 saat ders görecekler.

Milli Eğitim Bakanlığının Yapacağı Yaz Okuluna Katılmak Zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yaz okulunun 2. sınıftan 12. sınıfa kadar olan bütün sınıfları kapsayacağını söylemişti. Fakat yaz okuluna katılımın zorunlu olup olmadığına dair henüz bir açıklama gelmedi. Bu konu ile ilgili bir açıklama geldiği zaman siz değerli okuyucularımızı bilgilendireceğiz.

Yaz Okullarında Amaç Sadece Akademik Beceri Olmayacak

Bakan Mahmut Özer yaptığı açıklamada yazın yapılacak olan yaz okullarında amacın öğrencilerin sadece akademik becerilerini güçlendirmek değil aynı zamanda öğrencileri sosyal ve kültürel becerileri yönünden de yetiştirmek istediklerini belirtti.

Ara Tatilde Neler Yapabilirim?

Yaz Okulu 2. Sınıftan 12. Sınıfa Kadar Olan Bütün Sınıfları Kapsayacak

Yaz okulu uygulamasının açıklamasının ardından öğrenciler yaz okuluna hangi sınıfların gideceğini merak etmeye başlamıştı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı açıklamaya göre yaz okula 2. sınıfta 12. sınıfa kadar olan bütün sınıflar için hazırlandığını belirtti.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022