Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaEğitimMilli Eğitim Bakanı Değişti, Okullar Ne Zaman Açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Değişti, Okullar Ne Zaman Açılacak?

Bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk koltuğunu eski bakan yardımcısı ve eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer’e bıraktı. Peki yeni Milli Eğitim Bakanı okulların açılmasıyla ilgili bir açıklama yaptı mı? Okullar Eylül ayında açılacak mı? İşte haberimizin detayları…

Milli Eğitim Bakanı Değişti, Okullar Ne Zaman Açılacak?

Milli Eğitim Bakanının Prof. Dr. Mahmut Özer olmasından sonra tabi ki milyonlarca öğrenci ve veli okulların açılış zamanında bir değişiklik olup olmayacağını aynı zamanda okulların yüz yüze eğitim ile mi yoksa uzaktan eğitim ile mi yapılacağını merak ediyor.

Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarda 6 Eylül’de okulları açacaklarını söylüyordu. Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer yaptığı basın açıklamasında okulların biran önce açılması gerektiğinin altını çizdi.  Bu yüzden okulların Eylül ayında açılacağı konusunda kesin bir şey söyleyebiliriz.

Yeni Bakan Gün Vermese de Eylül Ayında Okulların Açılacağını Söyledi

Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer bugün yaptığı açıklamada, Kovid-19 vaka sayılarındaki artık ve azalmanın belirsiz olduğunu ve bu yüzden vakaların tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyeceklerini söyleyerek yeni dönemde okulları Eylül ayında yüz yüze eğitime başlatmak için gereken bütün hazırlıkların yapılacağını söyledi.

Benzer Yazılar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -

Popüler Yazılar

Son Yorumlar

yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
yawruu ejderimm Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Muhammed Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Mehmet Akif Sömek Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Üçüncü kişi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
x kişisi Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
bir saahıs Açık 2022 LGS Zor mu Olacak?
Ali emir Açık Laptopa SSD Takma 2022